Վաշինգթոնում դաշնային դատավորը որոշում է կայացրել կալանավորել Փոլ Մանաֆորտին՝ Դոնալդ Թրամփի նախընտրական շտաբի նախկին ղեկավարին: Ավելի վաղ նա ազատ էր արձակվել գրավի դիմաց, հաղորդում է «Ամերիկայի ձայնը»:
Մանաֆորտն իրեն մեղավոր չի ճանաչել վկաների վրա ճնշում գործադրելու նոր մեղադրանքներում: Այս մեղադրանքները ներկայացվել էին գլխավոր դատախազ Ռոբերտ Մյուլերի թիմի կողմից, որը հետաքննում է 2016-ին ԱՄՆ ընտրություններում ռուսական միջամտության մասին գործը:
Դաշնային շրջանային դատավոր Էմի Բերման Ջեքսոնը բավարարել է Մանաֆորտին գրավի դիմաց ազատելու որոշումը չեղարկելու մասին Մյուլերի միջնորդությունը, իսկ դրա փոխարեն նրան կալանավորել են մինչեւ դատական նիստը, որը պետք է սեպտեմբերին անցկացվի:
Դատական կատարածուների ուղեկցությամբ դատարանից դուրս գալով Փոլ Մանաֆորտը ձեռքով հրաժեշտ է տվել կնոջը:

US President Donald Trump’s former campaign manager, Paul Manafort  was sent to jail on Friday after a federal judge in Washington revoked his bail following allegations he attempted to tamper with witnesses in his trial for illegal lobbying, FT reported.
U.S. District Judge Amy Berman Jackson in Washington on June 15 revoked Manafort's $10 million bail after prosecutors alleged that the former campaign chief had engaged in witness-tampering practices.
The judge said that, although she had "struggled" with the decision, she couldn't "turn a blind eye" to his behavior.
"You have abused the trust placed in you six months ago," she added.
Manafort, 69, earlier on June 15 had pleaded not guilty to the charges in an arraignment before the judge.