Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր՝ հուլիսի 12-ին,  ընդունել է «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամի տարածաշրջանային տնօրեն Թոմաս Շրապելին: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Հայաստանի ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը:
«Ողջունելով հյուրին՝ Սերժ Սարգսյանն ընդգծեց, որ Գերմանիայի կուսակցական հիմնադրամները կարեւոր դերակատարություն են ունեցել ոչ միայն Գերմանիայում, այլեւ Եվրոպայի տարբեր երկրներում, հատկապես՝ ժողովրդավարական քաղաքական համակարգերի կայացմանը նպաստելու գործում:
Նա վստահություն հայտնեց, որ «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամի փորձը նաեւ օգտակար կլինի Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության համար: Սերժ Սարգսյանն ընդգծեց, որ Հանրապետականը շարունակելու է իր ներգրավումը ինչպես ԵԺԿ, այդպես էլ բազմակողմ եւ երկկողմ այլ բոլոր միջազգային ձեւաչափերում:
Նա նաեւ կարեւորեց «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամի եւ Հանրապետականի համատեղ ուժերով մշակվող ՀՀԿ բարեփոխումների ծրագիրը»,-գրել է նա:

Председатель Республиканской партии Армении Серж Саргсян 12 июля принял регионального директора фонда «Конрад Аденауэр» Томаса Шрапеля. Об этом написал на своей странице в Facebook председатель постоянной комиссии Национального Собрания по внешним отношениям Армен Ашотян.
«Приветствуя гостя, Серж Саргсян подчеркнул, что партийные фонды Германии всегда играли важную роль не только в ФРГ, но и в разных странах Европы, особенно в деле содействия становления демократических политических систем.
Он также выразил уверенность в том, что опыт фонда «Конрад Аденауэр» будет полезным и для РПА, подчеркнув при этом, что она продолжит свое участие как в ЕНП, так и во всех других многосторонних и двусторонних международных форматах. Саргсян также отметил важность программы реформы Республиканской партии Армении, разрабатываемой совместными силами фонда «Конрад Аденауэр» и РПА», - отметил Ашотян.