«Երեւանյան հանրություն» դաշինքի նախընտրական ցուցակը Երեւանի ավագանու ընտրություններում կգլխավորեն Արմեն Հովհաննիսյանը, Անի Երեմյանը եւ Արա Մուրադյանը: Այս մասին օգոստոսի 23-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց «Երեւանյան հանրություն» դաշինքի անդամ, ճարտարապետ, Երեւանի քաղաքապետի թեկնածու «ԳԱԼԱ» կուսակցությունից Անահիտ Թարխանյանը:
Նրա խոսքով՝ իրենց հիմնական խնդիրն է ներկայացնել երեւանյան հանրությունը, նրանց շահերն առաջիկա ընտրություններում եւ իրենց հիմնական ուշադրությունը նրանք կսեւեռեն երեւանյան հասարակության համար առաջնահերթ խնդիրների վրա:
«Առաջիկա ընտրությունները շատ կարեւոր են, քանի որ դրանք «թավշյա հեղափոխությունից» հետո առաջին ընտրություններն են, եւ անհրաժեշտ է, որպեսզի հանրությունը վստահի: Բարձր վստահության ապահովման համար, առաջին հերթին մենք պետք է պահանջենք պարոն Մուկուչյանի հրաժարականը ԿԸՀ-ի ղեկավարի պաշտոնից»,- պարզաբանեց քաղաքապետի թեկնածուն:
Ընդ որում, նա նաեւ կոչ արեց Հանրապետական կուսակցությանը չմասնակցել քաղաքապետի առաջիկա ընտրություններին: Իր դիրքորոշումն այս հարցում Թարխանյանը չհստակեցրեց:
«Այնպես որ, կոչ եմ անում բոլորին վաղը միանալ մեր հանրահավաքին ավելի վաղ նշված պահանջներով: Ինչ վերաբերում է մեր նախընտրական քարոզարշավին, ապա դրա մանրամասները մենք կհրապարակենք սեպտեմբերի 10-ից հետո, ինչպես նաեւ՝ մեր ծրագրերերի մանրամասները», - ասաց Թարխանյանը: Ինչպես պարզվեց, 4 տարվա համար նախատեսված ծրագրերի իրականացման համար առնվազն 1 մլրդ դոլար կպահանջվի:
Թարխանյանը նաեւ հայտարարեց, որ 4 տարվա ընթացքում իրենք նախատեսում են մոտ 30 հազար աշխատատեղ ստեղծել Երեւանում: Հիմնական շեշտը կդրվի առողջապահության, շրջակա միջավայրի, ենթակառուցվածքների, տրանսպորտի, ինժեներական ցանցերի, սոցիալական եւ մշակութային խնդիրների վրա:

Предвыборный список блока «Ереванская общественность» на выборах в Совет старейшин Еревана возглавят Армен Ованисян, Ани Еремян, и Ара Мурадян. Об этом на встрече с журналистами 23 августа заявила член блока «Ереванская общественность», архитектор, и кандидат в мэры Еревана на предстоящих выборах в Совет старейшин Еревана от партии «ГАЛА» Анаит Тарханян.
По ее словам, их основная задача – представить ереванскую общественность, их интересы в ходе предстоящих выборов и основное свое внимание они уделят проблемам, представляющим первостепенную важность для ереванской общественности.
«Предстоящие выборы очень важны, поскольку это первые выборы после «бархатной» революции, и необходимо, чтобы общественность доверяла. Для обеспечения высокого градуса доверия, первое что мы должны сделать, потребовать отставки господина Мукучяна с поста главы ЦИК», - пояснила кандидат в мэры.
При этом она также призвала Республиканскую партию Армении не принимать участие в  предстоящих выборах в муниципалитет столицы. Свою позицию по этому вопросу Тарханян сколько-нибудь внятно не обосновала.
«Так что, призываю всех присоединиться к завтра нам на митинге, с ранее упомянутыми требованиями. А что касается нашей предвыборной компании, то ее детали мы опубликуем после 10 сентября, как и детально все наши планы», - сообщила Тарханян. Как оказалось, на реализацию рассчитанных на 4 года программ потребуется самая малость - 1 миллиард долларов.
Тарханян также заявила о том, что за 4 года они планируют создать в Ереване порядка 30 тысяч рабочих мест. Основное же внимание будет уделено здравоохранению, окружающей среде, инфраструктуре, транспорту, инженерным сетям, социальным и культурным вопросам.