Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր՝ օգոստոսի 31-ին, շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Սոորոնբայ Ժեենբեկովին՝ Ղրղզստանի Անկախության օրվա կապակցությամբ:
«Հարգելի պարոն նախագահ,
ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս եւ լավագույն բարեմաղթանքներս Ղրղզստանի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Հայաստանի եւ Ղրղզստանի ժողովուրդների՝ փոխադարձ հարգանքի վրա հիմնված բարեկամական հարաբերություններն այսուհետ եւս ամուր հիմք կլինեն մեր երկրների միջեւ արդյունավետ միջպետական փոխգործակցության, փոխշահավետ առեւտրատնտեսական եւ մշակութային-հումանիտար համագործակցության համար, ինչն էլ իր հերթին կնպաստի հայ-ղրղզական բազմաոլորտ փոխգործակցության ներուժի բացահայտմանը՝ ինչպես ինտեգրացիոն, այնպես էլ բազմակողմ ձեւաչափով գործող այլ միավորումների շրջանակում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բարեկեցություն եւ ամենայն բարիք, իսկ Ղրղզստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն եւ բարգավաճում»:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян 31 августа направил поздравительное послание президенту Кыргызстана Сооронбаю Жээнбекову в связи с Днем независимости страны. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Правительства Армении.
«Уважаемый господин президент, примите мои искренние поздравления и наилучшие пожелания в связи с Национальным праздником Кыргызстана – Днем независимости.
Уверен, что базирующиеся на взаимном уважении дружественные отношения народов Армении и Кыргызстана и далее будут служить прочной основой для эффективного межгосударственного взаимодействия между нашими странами, взаимовыгодного торгово-экономического и культурно-гуманитарного сотрудничества. Это, в свою очередь, способствует выявлению потенциала армяно-киргизского многоспектрального взаимодействия в рамках объединений, действующих как в интеграционном, так и многостороннем форматах.
Желаю Вам крепкого здоровья, благополучия и всех благ, а дружественному народу Кыргызстана – мира и процветания».