Երեւանի ավագանու սեպտեմբերի 23-ին կայանալիք ընտրություններից առաջ «Ժառանգություն» կուսակցության կողմից քաղաքապետի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը կոչով դիմել է քաղաքապետի մյուս բոլոր թեկնածուներին՝ առաջարկելով հանդիպել:
Կոչում, մասնավորապես, ասվում է.
«Հարգելի բարեկամներ,
Բոլորս լիահույս ենք, որ Երեւանի ավագանու առաջիկա ընտրությունները պետք է դառնան ամենաազատը, ամենաարդարն ու ամենաթափանցիկը Հայաստանի Հանրապետության վերջին գրեթե քառորդդարյա պատմության մեջ: Դրան զուգահեռ շատ կարեւոր է, որպեսզի ընտրություններն անցնեն դրական միջավայրում՝ սիրո եւ համերաշխության հեղափոխության ոգուն ու Նոր Հայաստանի մասին ՀՀ քաղաքացիների՝ հատկապես երեւանցիների պատկերացումներին հարիր:
Կոչ եմ անում Երեւանի ավագանու ընտրություններին մասնակցող բոլոր ուժերի ցուցակները գլխավորող անձանց՝ այս չորեքշաբթի օրը՝ սեպտեմբերի 5-ին, հանդիպել Ռազմավարական եւ ազգային հետազոտական կենտրոնի նիստերի դահլիճում (հասցե՝ Երզնկյան 75, Երեւան) եւ հրապարակավ՝ մամուլի ներկայությամբ, քննարկել ու ընհանուր հայտարարի գալ առաջիկա ընտրությունները հավասարության, քաղաքավարության եւ փոխադարձ հարգանքի արժանապատիվ մթնոլորտում անցկացնելու սկզբունքների շուրջ: Համաձայնության դեպքում՝ խնդրում եմ արձագանքել հեռախոսով՝ (010-27-16-00) կամ (093)-66-80-30, կամ էլ. փոստով՝ [email protected]:

Кандидат в мэры Еревана от партии «Наследие» Раффи Ованисян призвал своих конкурентов по избирательной компании провести совместную встречу.
По его словам, все надеются, что предстоящие выборы в Совет старейшин Еревана должны стать самыми свободными, самыми честными и самыми прозрачными в истории Армении.
Кроме того он заявил, что очень важно, чтобы выборы проходили в позитивной среде, в соответствии с революционным духом любви и солидарности, а также с представлениями граждан Армении, особенно жителей Еревана о новой Армении.
«Я призываю всех, кто возглавляет списки участвующих в выборах в Совет старейшин политических сил, в среду, 5 сентября, встретиться в зале заседаний Центра стратегических и национальных исследований (адрес: Ерзнкян 75, Ереван) и публично, в присутствии прессы, обсудить и прийти к общему знаменателю вокруг принципов проведения предстоящих выборов в достойной атмосфере равенства, вежливости и взаимного уважения», – говорится в заявлении Раффи Ованнисяна.
Напомним, что выборы в Совет старейшин Еревана пройдут 23 сентября 2018 года. Должность мэра Еревана стала вакантной после того, как 9-го июля мэр столицы Тарон Маркарян подал в отставку на фоне коррупционного скандала.