«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը միշտ աջակցել է Սերժ Սարգսյանին, եւ ես նախադեպեր չեմ տեսնում, որ նա սրանից հետո չի անի դա»,- լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը:
Ընդ որում նա համոզմունք է հայտնել, որ «Բարգավաճ Հայաստանի» առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը չի առաջադրի իր թեկնածությունը 2013թ. նախագահական ընտրություններում:
Նշենք, որ կոալիցիոն երկու կուսակցությունները` ՀՀԿ-ն եւ «Օրինաց երկիրն» արդեն հայտարարել են Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունն աջակցելու իրենց մտադրության մասին, եւ միայն «Բարգավաճ Հայաստանն» է, որ զերծ է մնում մեկնաբանություններից: Վերջին շրջանում ՀՀԿ-ի եւ ԲՀԿ-ի միջեւ լարված հարաբերություններ են ստեղծվել:

«Партия «Процветающая Армения» всегда поддерживала президента Сержа Саргсяна, и я не вижу предпосылок того, почему она не должна делать этого и впредь», - заявил в беседе с журналистами 8 февраля глава фракции Республиканской партии Армении Галуст Саакян.
При этом он выразил уверенность в том, что лидер «Процветающей Армении» Гагик Царукян не выдвинет свою кандидатуру на президентских выборах 2013 года.
Отметим, что две коалиционные партии - РПА и «Оринац еркир» уже заявили о своей поддержке кандидатуры Сержа Саргсяна на президентских выборах в феврале 2013 года, и лишь партия «Процветающая Армения» пока воздерживается от комментариев на этот счет. В последнее время между двумя коалиционными партиями - РПА и «ПА» - сложились весьма натянутые отношения.