ԿԸՀ-ն այսօր՝ հոկտեմբերի 9-ի իր նիստում կազմել է արձանագրություն, որով ՀՀԿ խմբակցության պատգամավորի մանդատը տվել է Մարտտուն Գրիգորյանին:
«Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն այսօր՝ հոկտեմբերի 9-ին գումարած նիստում, հիմք ընդունելով Ազգային Ժողովի նախագահի` «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովի պատգամվոր Ֆելիքս Ցուլակյանի`  պատգամավորի լիազորությունները դադարած համարելու մասին» արձանագրությունը և ղեկավարվելով Ընտրական օրենսգրքի 100-րդ հոդվածի 3-րդ մասով, կազմել է արձանագրություն՝ պատգամավորի մանդատը Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության թիվ 11 տարածքային ընտրական  ցուցակի առավելագույն ձայներ ստացած հաջորդ թեկնածու Մարտուն Կամոյի Գրիգորյանին տալու վերաբերյալ»,-ասված է ԿԸՀ հաղորդագրության մեջ:
Նշենք, որ Ֆելիքս Ցոլակյանը նշանակվել է ԱԻ նախարար եւ նրա մանդատը փոխանցվել է ՀՀԿ տարածքային ցուցակում հաջորդ թեկնածուին՝ Մարտուն Գրիգորյանին:

Центральная избирательная комиссия Армении сегодня на заседании приняла решение  о передаче мандата депутата парламента Феликса Цолакяна Мартуну Григоряну. В решении в частности говорится:
«Принимая за основание протокол председателя Национального Собрания «О прекращении полномочий депутата Национального Собрания Феликса Цолакяна» и руководствуясь ч.3 ст.100 Избирательного кодекса Армении, составлен протокол о передаче депутатского мандата получившему максимальное количество голосов следующему кандидату территориального избирательного списка №11 Республиканской партии Армении Мартуну Григоряну».