Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի նախագահությամբ կայացել է Հայաստան-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի եւ ՀՀ-ԵՄ Գործընկերության առաջնայնություններ փաստաթղթի կիրարկումն ապահովող միջոցառումները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Կառավարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նիստի ընթացքում քննարկվել են ճանապարհային քարտեզում ներառվելիք, համաձայնագրի մի շարք գլուխներով նախատեսված միջոցառումները:
Օրակարգում ընդգրկված հիմնական ոլորտներն էին՝ էներգետիկ համագործակցությունը՝ ներառյալ միջուկային անվտանգությունը, արդարադատությունը եւ համագործակցությունը վիճակագրության բնագավառում:
Միջոցառումների կատարման համար պատասխանատու մարմինների ներկայացուցիչները ամփոփ ներկայացրել են իրենց գերատեսչությունների մշակած ճանապարհային քարտեզները եւ համակատարող մարմինների ներկայացուցիչների հետ քննարկել կատարվելիք միջոցառումները:

В Ереване под председательством вице-премьера Мгера Григоряна 9 октября состоялось очередное заседание межведомственной комиссии, координирующей мероприятия, обеспечивающие реализацию Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-ЕС и документа «Приоритеты партнерства».
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства Армении, в ходе заседания были обсуждены мероприятия, включенные в дорожную карту, предусмотренные рядом глав соглашения.
Основными сферами, включенными в повестку дня, были энергетическое сотрудничество, включая ядерную безопасность, юстиция и взаимодействие в области статистики.
Сотрудники органов, ответственных за осуществление мероприятий, представили разработанные в их ведомствах дорожные карты и обсудили планы.