Պարեկային ոստիկանությունը փակել է ճանապարհը Գուրջաանիի մոտ՝ նպատակ ունենալով թույլ չտալ բողոքի ակցիային մասնակցող ընդդիմության կողմնակիցներին մոտենալ Վրաստանի հինգերորդ նախագահ Սալոմե Զարուբիշվիլիի երդմնակալության վայրին: Երդմնակալության արարողությունը տեղի կունենա Թելավի քաղաքում:
Ոստիկանությունը կոչ է անում կատարել մեծ շրջանց եւ մեկնել այնտեղ Քվարելիի կողմից՝ չնայած այնտեղ եւս հերթապահում է պարեկային ոստիկանությունը, եւ հստակ չէ, որ այնտեղ կթույլատրեն, հաղորդում է Գրուզիա-օնլայնը:
Արդեն իսկ փոքր բախում է տեղի ունեցել ոստիկանության եւ ակցիայի մասնակիցների միջեւ: Ընդդիմության կողմնակիցները փորձել են ավտոմեքենաներով ճեղքել ոստիկանական շղթան: Այնուհետեւ նրանք փորձել են շրջել ճանապարհը փակած ավտոբուսը, ինչի արդյունքում սկսվել է լեզվակռիվ «Միասնական ազգային շարժում» կուսակցության առաջնորդ Նիկա Մելիայի եւ պարեկային ոստիկանության պետ Նիկա Կուպատաձեի միջեւ:
ՄԱՇ-ի առաջնորդ Նիկա Մելիայի հետ այնտեղ են նաեւ Միասնական ընդդիմության կողմից նախագահի թեկնածու Գրիգոլ Վաշաձեն եւ նրա շտաբի ղեկավար Գիորգի Վաշաձեն:

Патрульная полиция перекрыла дорогу у Гурджаани с целью не пропустить направляющихся на акцию протеста у места инаугурации пятого президента Грузии Саломе Зарубишвили сторонников оппозиции. Церемония инаугурации пройдет в городе Телави.
Полиция призывает их сделать огромный круг и поехать туда через Кварели, хотя и там стоит патрульная полиция и не факт, что оттуда их пропустят, передает Грузия-онлайн.
Уже произошло небольшое столкновение между полицией и участниками акции. Сторонники оппозиции попытались прорвать кордон полиции на автомашинах. Позже они попытались перевернуть автобус, которым была перекрыта дорога, в результате чего произошла словесная перепалка между лидером ЕНД Никой Мелия и начальником патрульной полиции Никой Купатадзе.
На месте находятся кандидат в президенты от Объединенной оппозиции Григол Вашадзе, руководитель его штаба Гиорги Вашадзе и лидер ЕНД Ника Мелия.