ՀՀ ՊՆ N զորամասում դեկտեմբերի 17–ին 19–ամյա զինծառայողի վիրավորվելու  դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել։
NEWS.am–ին Քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը հայտնեց, որ նախնական տվյալներով, մարտական հերթապահության դիրքում զինծառայողը հրազենային վնասվածք է ստացել ծնոտի շրջանում՝ իրեն ամրակցված զենքից արձակված կրակոցի հետեւանքով։
«Զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է հոսպիտալ։ Նախնական տվյալների հիման վրա հարուցվել է քրեական գործ Քրեական օրենսգրքի 110–րդ հոդվածի 1–ին մասով։ Միաժամանակ մշակված են տարբեր աշխատանքային վարկածներ, որոնցից յուրաքանչյուրի ուղղությամբ տարվում է քննություն»,– ասաց Սոնա Տռուզյանը։
Նշենք, որ 19–ամյա Անդրանիկ Հովհաննիսյանի վիճակը ծանր է, նա տեղափոխվել է ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ։

YEREVAN. – A criminal case is opened into a serviceman being wounded Monday, at a military unit of the Ministry of Defense (MOD) of Armenia.
Sona Truzyan, Adviser to Chairman of the Investigative Committee, told Armenian News-NEWS.am that according to preliminary information, this soldier sustained a gunshot wound in the jaw, as a result of a shot from the weapon assigned to him, at the position of his combat duty.
“The [military] serviceman was immediately transferred to a [military] hospital,” Truzyan added. “Initially, a criminal case has been launched.
“At the same time, various working theories are developed, [and] each of which is being investigated.”