Լեւոն Տեր–Պետրոսյանը Նիկոլ Փաշինյանի «կնքահայրն» է։ Այս մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 18-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Երկիր ծիրանի» կուսակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը:
Նրա խոսքով՝ Նիկոլ Փաշինյանը փաստացի շարունակում է իր «կնքահոր» քաղաքականությունը, հատկապես Ղարաբաղի հարցում։ «Լեւոն Տեր–Պետրոսյանի ակտիվության շրջանում Բաղրամյան 26-ում ձեւավորվել էր «եռյակ»՝ ի դեմ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի, Գագիկ Ծառուկյանի եւ հենց Լեւոն Տեր–Պետրոսյանի։
Այսպես կոչված «թավշյա հեղափոխությունը» «եռյակին» փոխեց Նիկոլ Փաշինյանով։ Այսպիսի նախագիծ է նաեւ «Բարգավաճ Հայաստան» եւ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունների միջեւ երեւակայական պայքարը, որը երկրում սոցիալ–տնտեսական չլուծված հիմնական խնդիրներից շեղելու փորձ է»,–նշել է Փոստանջյանը։
Նա հավելել է, որ անհնար է խոսել լեգիտիմ իշխանության մասին, որը ձեւավորվել է Սերժ Սարգսյանի ռեժիմի ժամանակներից մնացած գործիքակազմի հիմքի վրա. «Սահմանադրությունը եւ ամբողջ օրենսդրական բազան, այդ թվում՝ Ընտրական օրենսգիրքը, կարվել են Սերժ Սարգսյանի համար։ Անհրաժեշտ էր ԸՕ բարեփոխում իրականացնել եւ քաղաքական կուսակցություններին հնարավորություն տալ մասնակցել ընտրություններին»,–եզրափակել է կուսակցության ղեկավարը։

Левон Тер-Петросян является «крестным отцом» Никола Пашиняна. Об этом на встрече с журналистами 18 декабря заявила руководитель партии «Страны абрикоса» Заруи Постанджян.
По ее словам, Никол Пашинян фактически продолжает политику своего «крестного отца», особенно в вопросе Карабаха. «В период активности Левона Тер-Петросяна существовала сформированная на Баграмяна 26 «тройка» в лице Раффи Ованнисяна, Гагика Царукяна и самого Левона Тер-Петросяна. В результате так называемой «бархатной революции» «тройку» сменил Никол Пашинян. Таким же проектом сегодня является мнимая борьба партий «Процветающая Армения» и «Светлая Армения», которая является отвлекающим маневром от коренных, нерешенных социально-экономических проблем в стране», - отметила Заруи Постанджян.
Лидер партии добавила, что невозможно говорить о легитимной власти, которая сформирована на основе  инструментария, оставшегося со времен режима Сержа Саргсяна. «Конституция и вся законодательная база, включая Избирательный кодекс, были «сшиты» для Сержа Саргсяна. Необходимо было провести реформу Избирательного кодекса и дать возможность политическим партиям участвовать в выборах», - заключила она.