Դեկտեմբերի 17-ին Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Արմեն Բայբուրդյանը հանդիպում ունեցավ Կալիֆորնիայի նահանգային սենատորներ Էնթոնի Պորտանտինոյի (Anthony Portantino), Հենրի Սթերնի (Henry Stern), Գլենդեյլի քաղաքապետ Զարեհ Սինանյանի եւ Գլենդեյլի քաղաքային խորհրդի քարտուղար Արտաշես Քասախյանի հետ՝ սենատոր Պորտանտինոյի գրասենյակում:
ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ գլխավոր հյուպատոս Բայբուրդյանը ներկայացրեց Հայաստանի խորհրդարանական արտահերթ ընտրության արդյունքները եւ երկրի քաղաքական ու տնտեսական զարգացման հեռանկարները:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին Հայաստանի եւ Կալիֆորնիայի միջեւ տնտեսական, առեւտրային, կրթամշակութային կապերի խթանմանը միտված գործնական ծրագրեր եւ երկկողմ կապերին համակարգված բնույթ հաղորդելու քայլերը:
Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց պարբերական հանդիպումներով հետամուտ լինել Հայաստան-Կալիֆորնիա գործակցության օրակարգի իրագործմանը եւ Կալիֆորնիայի սենատի շրջանակներում երկկողմ համագործակցության նշյալ հարցերի արծարծմանը:

YEREVAN. – Armen Baibourtian, Consul General of Armenia in Los Angeles, met with California State Senators Anthony Portantino and Henry Stern as well as City of Glendale Mayor Zareh Sinanyan and City Clerk for Glendale Ardashes “Ardy” Kassakhian, in Los Angeles.
First, Baibourtian presented the results of Armenia’s snap parliamentary election on December 9, plus the prospects for political and economic development of the country, the Ministry of Foreign Affairs of Armenia informed Armenian News-NEWS.am.
Subsequently, the interlocutors discussed the practical programs aimed at the promotion of ties and the steps toward having coordinated bilateral ties between Armenia and the US state of California.
An agreement was reached to pursue the implementation of the Armenia-California partnership agenda and to discuss the noted bilateral cooperation matters within the framework of the California State Senate.