Հունվարի 5-ին, ժամը 14:12-ին «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Լոռու մարզի Լուսաղբյուր գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել վթար, ավտոմեքենան դուրս է եկել ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածից և հայտնվել գնացքի գծերի վրա, կան տուժածներ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ԱԻ նախարարությունից։
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ Սպիտակ-Գյումրի ավտոճանապարհի 22-րդ կիլոմետրին “Opel Astra G” մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածից և հայտնվել մոտակա ձորակում: Վթարի հետևանքով ավտոմեքենայի վարորդը՝ Ա. Մ.-ն (ծնված 1967 թ.), տեղում մահացել է: Չորս ուղևորները տեղափոխվել են Սպիտակի ԲԿ:

One person died and four others were injured in a road accident Saturday, in Armenia’s Lori Province.
Armenian News-NEWS.am has learned from the Ministry of Emergency Situations (MES) that, at 2:12pm, the MES 911 emergency hotline received a report that a vehicle had ended up on train tracks nearby Lusaghbyur village, there were injured persons, and rescuers were needed.
It was found out that the said car had gone off road on the Spitak-Gyumri motorway, and fallen into the nearby small gorge.
The vehicle’s driver—who was born in 1967—died on the spot, whereas the four passengers were taken to Spitak town hospital.