Տավուշի մարզում, այսօր՝ մարտի 15-ին, առանձնակի դաժանության սպանություն է տեղի ունեցել. ժամը 12:00-ի սահմաններում ոստիկանության Իջեւանի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Այգեհովիտ գյուղի տներից մեկի պատշգամբում կնոջ դի կա:
Shamshyan.com-ի  փոխանցմամբ, ոստիկաններն ու քննիչները նշված տան պատշգամբում հայտնաբերել են տանտիրոջ՝ 80-ամյա Օսան Սիմոնյանի դին:
Դատաբժշկի նախնական եզրակացության համաձայն, մարմնի վրա կան կացնի մի քանի հարվածի հետքեր:
Քննիչները տաք հետքերով նշված սպանությունը կատարելու կասկածանքով Իջեւանի ոստիկանություն են բերման ենթարկել սպանվածի տղային՝ 61-ամյա Սարգիս Ս.-ին:
Փաստի առթիվ Իջեւանի քննչական բաժնում ՀՀ քր-օր-ի 104 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ: Քննիչի որոշմամբ կասկածյալ Սարգիս Ս.-ն ձերբակալվել է: Ոստիկանությունն ու քննիչները հայտնաբերել են նաեւ հանցագործության գործիք հանդիսացող կացինը:

A man has killed his elderly mother with an axe Friday, in Tavush Province of Armenia.
At around 12pm, the police received a call that there was a dead woman’s body on the balcony of a house in Aygehovit village.
According to shamshyan.com, the police and investigators who arrived at the scene found the dead body of the resident of this house, Osan Simonyan, 80, on the balcony of the house.
According to the preliminary conclusion of the forensic doctor, there are traces of several blows with an axe on the body.
Subsequently, police detained the victim’s son, Sargis S., 61, on suspicion of committing this crime.