Թուրքիայի Ադանա քաղաքում 18-ամյա տղան իմանալով, որ մայրը սիրեկան ունի, ժամադրել է նրան եւ հենց փողոցում սպանել։ Սպանությունը նկարահանվել է դեպքի վայրի մոտ գտնվող բենզալցակայանի անվտանգության տեսախցիկով։
Թուրքական Hurriyet-ի փոխանցմամբ՝ Ադանայում ամուսնացած եւ 2 երեխայի հայր 35-ամյա Մեհմեդ Քարան արտամուսնական կապի մեջ է մտել ամուսնացած եւ 3 երեխաների մայր Հ. Ջ.-ի հետ, ում ամուսինը գործի բերումով հաճախակի բացակայել է քաղաքից։
Հ.Ջ.-ի որդին՝ 18-ամյա Դ.-ն կասկածելով, որ մայրը սիրեկան ունի, թաքուն վերցրել է նրա հեռախոսը եւ կարդացել Մեհմեդի ուղարկած սիրային հաղորդագրություններն ուղղված իր մորը։ Որդին իր մոր անունից հաղորդագրություն է գրել Մեհմեդին՝ նշելով, թե կարոտել եւ ուզում է հանդիպել։
Բանից անտեղյակ Մեհմեդը գնացել է հանդիպման վայրը, որտեղ նրան են սպասել Դ-ն՝ իր ընկերների հետ։ Տեսնելով տղաներին, Մեհմեդը փախել է, սակայն բենզալցակայանի մոտ նրան հասել են եւ սկսել ծեծի ենթարկել։ Ծեծի ընթացքում Դ.ն բազմաթիվ անգամ դանակահարել է Մեհմեդին, ով տեղում մահացել է։

В турецком городе Адана 18-летний сын, узнав, что у матери есть любовник, назначил ему свидание и прямо на улице убил его. Убийство было снято видеокамерой безопасности бензоколонки, находящейся вблизи от места происшествия.
Как пишет турецкая «Hurriyet», в Адане женатый и имеющий двух детей отец, 35-летний Мехмед Кара вступил во внебрачную связь с замужней матерью троих детей Дж. Г., чей муж по стечению обстоятельств часто отсутствовал из города.
Сын женщины, 18-летний Д., подозревая, что у матери есть любовник, тайком взял ее телефон и прочитал любовные сообщения Мехмеда, отправленные его матери. Сын от имени матери написал сообщение Мехмеду, отметив, что соскучилась, мол, и хочу встретиться.
Ничего не подозревающий Мехмед пошел на место встречи, где его ждали Д. со своими друзьями. Увидев мальчиков, Мехмед убежал, но его настигли у бензоколонки и начали избивать. Во время побоев Д. нанес Мехмеду многочисленные ножевые ранения, вследствие которых тот скончался на месте. 18-летний Д. и его друзья, соучастники преступления, арестованы.