Newmedia.am կայքի աղբյուրների համաձայն, րոպեներ առաջ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին հաջողվել է կանխել Հաղթանակ կամրջից քաղաքացու ցած նետվելու փորձը:
Մարզերի շրջայցից վերադաձող վարչապետը մեքենայից նկատել է մարդկանց բազմությունը և ցած նետվել փորձող քաղաքացուն: Նա կանգնեցրել է մեքենան, մոտեցել, զրույցել քաղաքացու հետ, որն արդեն անցել էր վտանգավոր եզրագիծը:
Դեպքի վայրում եղել են նաև ոստիկանության աշխատակիցները, ԱԻՆ-ը և շտապ օգնության մեքենաները:
Վարչապետին հաջողվել է համոզել քաղաքացուն և հետ կանգնեցնել նրան այդ քայլից: Կամրջից նետվել փորձող տղամարդուն վարչապետը նստեցրել է իր մեքենան ու միասին գնացել են:

Armenian PM Nikol Pashinyan a while ago reportedly managed to prevent the suicide attempt of a citizen trying to jump from the Yerevan Bridge, Newmedia.am reported.
Returning from a trip to the provinces, the PM noticed people gathered and the person who tried to jump off from the bridge. Pashinyan stopped the car, went to a citizen and talked with him.
Police officers, the emergency ministry’s employees, and ambulances were at the scene. The PM managed to persuade the citizen to abandon this step and they left the scene together in the car.