COVID19 վիրուսի կանխարգելման և ՀՀ-ում հայտարարված արտակարգ իրավիճակից ելնելով՝ Air Cairo ավիաընկերությունն ստիպված է դադարեցնել իր կանոնավոր չվերթները Երևանից դեպի Շարմ Էլ Շեյխ և հակառակ ուղղությամբ միչև ս․թ․ ապրիլի 19-ը։ Այս մասին այսօր՝ մարտի 16–ին, հայտարարել է «Անռիվա–Տուր» տուրօպերատորը։
«Հաշվի առնելով Եգիպտոսի Կառավարության որոշումը փակել օդային տարածքը մարտի 19-ից 31-ը ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ-ում ավիաընկերության պաշտոնական ներկայացուցիչ ԱՆՌԻՎԱ-ՏՈՒՐ տուրօպերատորը և Air Cairo ավիաընկերությունը որոշում են կայացրել հավելյալ թռիչքով 19․03․20-ին դեպի ՀՀ տեղափոխել այն ուղևորներին, որոնք մեկնել են Air Cairo ավիաընկերությամբ։
Նշենք, որ ս․թ․ մարտի 22-ից ապրիլի 19-ը ընկած ժամանակահատվածում ըստ նախատեսված չվացուցակի թռիչքների հետաձգման համար ավիաընկերությունը բոլոր տուրիստական կազմակերպություններին և ուղևորներին ընձեռել է «բաց ամսաթվով» նոր ամրագրումներ կատարելու հնարավորություն /ս․թ․ դեկտեմբերի 20-ը ներառյալ/ ավիաընկերությանը փաստացի վճարված գումարի սահմաններում։

Air Cairo Airline suspends flights from Yerevan to Sharm El Sheikh and back until April 19 amid coronavirus outbreak and a state of emergency in Armenia, Anriva-Tour said.
“Based on the decision of the Egyptian government to close airspace from March 19 to 31, Anriva-tour - the official representative of the airline in Armenia and Air Cairo airline - decided to transport those who departed with the airline via an additional flight on March 19.
From March 22 to April 19, due to the suspension of flights, the airline provided all travel companies and passengers with the opportunity to book a “ticket with an open date” until December 20, inclusive, within the amount paid to the airline,” the statement says.