COVID19 վիրուսի կանխարգելման և ՀՀ-ում հայտարարված արտակարգ իրավիճակից ելնելով՝ Air Cairo ավիաընկերությունն ստիպված է դադարեցնել իր կանոնավոր չվերթները Երևանից դեպի Շարմ Էլ Շեյխ և հակառակ ուղղությամբ միչև ս․թ․ ապրիլի 19-ը։ Այս մասին այսօր՝ մարտի 16–ին, հայտարարել է «Անռիվա–Տուր» տուրօպերատորը։
«Հաշվի առնելով Եգիպտոսի Կառավարության որոշումը փակել օդային տարածքը մարտի 19-ից 31-ը ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ-ում ավիաընկերության պաշտոնական ներկայացուցիչ ԱՆՌԻՎԱ-ՏՈՒՐ տուրօպերատորը և Air Cairo ավիաընկերությունը որոշում են կայացրել հավելյալ թռիչքով 19․03․20-ին դեպի ՀՀ տեղափոխել այն ուղևորներին, որոնք մեկնել են Air Cairo ավիաընկերությամբ։
Նշենք, որ ս․թ․ մարտի 22-ից ապրիլի 19-ը ընկած ժամանակահատվածում ըստ նախատեսված չվացուցակի թռիչքների հետաձգման համար ավիաընկերությունը բոլոր տուրիստական կազմակերպություններին և ուղևորներին ընձեռել է «բաց ամսաթվով» նոր ամրագրումներ կատարելու հնարավորություն /ս․թ․ դեկտեմբերի 20-ը ներառյալ/ ավիաընկերությանը փաստացի վճարված գումարի սահմաններում։

Авиакомпания Air Cairo приостанавливает полеты из Еревана в Шарм-эль-Шейх и в обратном направлении до 19 апреля в связи с коронавирусом и объявлением в Армении чрезвычайного положения. Об этом заявил туроператор «Анрива-Тур».
«С учетом решения правительства Египта закрыть воздушное пространство с 19 по 31 марта, официальный представитель авиакомпании в Армении Анрива-тур и авиакомпания Air Cairo решили посредством дополнительного рейса в Армении 19 марта доставить тех пассажиров, которые отбыли рейсом авиакомпании.
Отметим, что в период с 22 марта по 19 апреля в связи с приостановкой рейсов, авиакомпания всем туристическим компаниям и пассажирам предоставила возможность зарбронировать «билет с открытой датой» до 20 декабря включительно в пределах суммы, выплаченной авиакомпании».