NBC News հեռուստաալիքի վետերան-աշխատակիցԼ Էջուորթը մահացել է նոր տեսակի կորոնավիրուսի հետեւանքով բարդություններից, գրում է The Guardian-ը։
61-ամյա Էջուորթը աշխատում էր հեռուստաալիքի գլխավոր գրասենյակում, որը Նյու Յորքում է։ Նա ընկերությունում 25 տարի աուդիոտեխնիկ է աշխատել եւ գործի բերումով լրագրողների հետ աշխարհով մեկ շրջել է։
«Այսօր մենք կորցրեցինք մտերիմ գործընկերոջ։ Ես կուզեի, որ դուք իմանայիք, թե ինչպես էր նա լուսաբանում մեր կյանքը եւ սատարում մեզ իր սիրով ու բարությամբ»,- գրել է Էջուորթի գործընկերներից մեկը՝ հեռուստաալիքի միջազգային թղթակից Անդրեա Միթչելը։

A longtime employee of NBC News died on Thursday after testing positive for the coronavirus, NBC News chairman Andy Lack said in an email to staff members, The Guardian reported.
Larry Edgeworth, 61, worked in an equipment room at NBC News’ headquarters in New York. He had previously spent 25 years at NBC News working as an audio technician, and had traveled the world with many of the network’s correspondents.
“We lost a dear colleague today. I wish you could have known him he brightened our lives and lifted our spirits with his love and kindness,” Andrea Mitchell, NBC News’ chief foreign affairs correspondent, wrote on Twitter.