«Մեկուկես տարի առաջ Մեղրիում՝ ավտովթարի հետեւանքով, չորս հոգու մահվան պատճառ դարձած «Էդեմ» ռեստորանային համալիրի տնօրեն Հրաչիկ Հայրապետյանն ազատության մեջ է։ Այդ մասին ահազանգել են մեղրեցիները։ Դատարանը Հրաչիկ Հայրապետյանին դատապարտել էր 8 տարվա ազատազրկման եւ հաշվառել դատապարտյալներով բնակեցված Նյուվադի գյուղում։
Սակայն մեղրեցիները վստահեցնում են, որ դատապարտյալը Մեղրիում է եւ շարունակում է աշխատեցնել իր ռեստորանային համալիրն ու դրան կից գիշերային ակումբը։ Ավելին՝ նա սերտ ընկերական կապերի մեջ է քաղաքի ոստիկանապետ Արմեն Առաքելյանի հետ, ով Մեղրիում կատարվող բազմաթիվ դանակահարությունների եւ «ռազբորկաների» ակտիվ մասնակիցն է եղել։
Մեղրեցիներն ասում են, որ երկուսին հաճախ կարելի է տեսնել «Էդեմ» համալիրում։ Ու մինչ մտերիմներով քեֆ են անում, քաղաքի բնակիչներն ասում են, որ այլեւս անհնար է նրանց հետ ապրել նույն քաղաքում»,-գրում է «Երկիր» օրաթերթը:

«Директор ресторанного комплекса «Эдем» Грачик Айрапетян, ставший полтора года назад причиной гибели четверых человек в ДТП в армянском городе Мегри, на свободе. Об этом сообщают мегринцы. Суд приговорил Грачика Айрапетяна к 8 годам лишения свободы и поставил на учет в поселении для осужденных Нювади.
Однако мегринцы уверяют, что Айрапетян находится в Мегри и продолжает хозяйствовать в своем ресторанном комплексе и ночном клубе. Более того, он поддерживает тесные связи с начальником полиции Мегри Арменом Аракеляном, являющимся активным участником поножовщин и разборок в Мегри.
Мегринцы говорят, что обоих часто можно увидеть в ресторане «Эдем». А пока они пируют, горожане все более убеждаются в невозможности дальнейшего проживания в Мегри», - пишет газета «Еркир».