«ՍԹԱՐ»-ի կապիտալում քաղաքական որեւէ էլեմենտ չկա: Այսօր՝ մայիսի 5-ին մամուլի ասուլիսում նման հայտարարություն արեց «ՍԹԱՐ» առեւտրային ցանցի գործադիր տնօրեն Վահան Քերոբյանը։
«Ողջ պատասխանատվությամբ հայտարարում եմ, որ «ՍԹԱՐ»-ի կապիտալում քաղաքական որեւէ էլեմենտ չկա։ Միայն բիզնես մոտեցումներն են իշխելու, «ՍԹԱՐ»-ը որեւէ քաղաքական կազմակերպության կամ անձնավորության հետ կապ չունի»,- ասաց նա:
Ինպես ավելի վաղ տեղեկացրել էր NEWS.am-ը, Բրիտանական Վիրջինյան կղզիներում գրանցված Viest Assets Ltd-ն ձեռք է բերել «Սթար Դիվայդ»-ի բաժնետոմսերի 100 տոկոսը: Նախկին բաժնետերերն էին Հենրիխ Զախարյանցը եւ Վերակառուցման ու զարգացման եվրոպական բանկը։
«ՍԹԱՐ» առեւտրային ցանցը այսուհետ հանդես կգա նոր բրենդով, որը ստեղծել է Dunlop Consultancy անգլիական խորհրդատվական ընկերության հիմնադիր եւ տնօրեն Ջոն Դանլոփը: Dunlop Consultancy-ն բրենդներ ստեղծող աշխարհում հայտնի ընկերություններից մեկն է։
Ջ.Դանլոփը Երեւանում եւ մամուլի ասուլիսում նշեց, որ բրենդը բիզնես ռազմավարության հիմքն է եւ հաջողության գրավականը։
«Եթե գորիլայի շրթունքերին շրթներկ քսենք, ապա միեւնույն է նա նույն գորիլան է մնալու։ Իսկ բրենդինգը կոսմետիկ գործընթաց չէ, այլ շատ ավելի խորքային եւ ֆուդամենտալ գաղափար»,- ասաց Ջ. Դանլոփը:

В капитале «СТАР»-а нет какого-либо политического элемента. Об этом заявил исполнительный директор торговой сети «СТАР» Ваан Керобян сегодня, 5 мая, на пресс-конференции.
«Со всей ответственностью заявляю, что в капитале «СТАР»-а нет какого-либо политического элемента. Будут властвовать исключительно бизнес-подходы, «СТАР» не имеет никакого отношения ни к политической организации, ни личности», - заявил он.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, зарегистрированная на британских Виргинских островах Viest Assets Ltd приобрела 100% акций «СТАР Дивайд». Ранее акционерами числились Генрих Захарянц и ЕБРР.
«СТАР» представит новый бренд, созданный основателем и директором английской консалтинговой организации Dunlop Consultancy Джоном Данлопом. Dunlop Consultancy одна из известнейших в мире организаций по созданию брендов. На пресс-конференции в Ереване Д.Данлоп отметил, что бренд является основой стратегии бизнеса и залог успеха. «Если намазать губы гориллы помадой, она все равно останется гориллой. Брендинг не косметическая процедура, это гораздо более глубинная и фундаментальная идея», - заявил Данлоп.