2019-ին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը հաջողվել է 480 միլիոն 503 հազար դրամ խնայել եւ այդ միջոցները վերադարձնել պետական բյուջե: Այս մասին հունիս 5-ին ՀՀ Ազգային ժողովում խորհրդարանական հանձնաժողովների համատեղ նիստին 2019 թվականի պետական բյուջեի կատարողականի վերաբերյալ զեկույցի քննարկմանն ասաց արտակարգ իրավիճակների փոխնախարար Արա Նազարյանը:
Ըստ նրա, պետական բյուջեի նախագծի համաձայն, 2019 թվականին նախատեսվում էր արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը 12 միլիարդ 897 միլիոն դրամ հատկացնել:
«Տարվա ընթացքում կառավարության որոշմամբ հատկացված միջոցները, այդ թվոմ՝ ճշգրտումները, 15 միլիարդ 414 միլիոն դրամ են կազմել: Ծախսերը 14 միլիարդ 934 միլիոն դրամ կամ 97 տոկոս են կազմել»,- պարզաբանեց փոխնախարարը:

В 2019 году Министерству по чрезвычайным ситуациям Армении удалось сэкономить 480 млн. 503 тыс. драмов и вернуть эти средства в государственный бюджет. Об этом на совместном заседании постоянных парламентских Комиссий Национального Собрания Армении в ходе обсуждения отчета об исполнении государственного бюджета за 2019 год заявил 5 июня замминистра МЧС Ара Назарян.
По его словам, согласно плану по госбюджету, в 2019 году в систему МЧС планировалось выделить 12 миллиардов 897 миллионов драмов.
«В течение года средства, выделенные по решению правительства, включая корректировки, составили 15 миллиардов 414 миллионов драмов. Расходы составили 14 миллиардов 934 миллиона драмов, или 97%», - пояснил замминистра.