Ժողովրդական պատգամավոր, «Բատկիվշինա» կուսակցության առաջնորդ Յուլյա Տիմոշենկոյի մամուլի քարտուղար Մարինա Սորոկան հաստատել է տեղեկատվությունը, որ քաղաքական գործիչը վարակվել է Covid-19-ով։ Այդ մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան էջում, հաղորդում է 112.ua-ն։
«Այո, ցավոք, դա ճիշտ է։ Թեստը ցույց է տվել, որ Յուլյա Վլադիմիրովնայի մոտ Covid-19 է։ Վիճակը գնահատվում է ծանր։ Ջերմությունը հասել է 39-ի։ Պայքարում է»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։
Հաղորդվում է, որ Տիմոշենկոյի հետ մեկտեղ կորոնավիրուսով վարակվել է նաեւ նրա դուստր Եվգենիան եւ ամուսինը՝ Արտուր Չեչոտկինը։
Ուկրաինայում այսօրվա դրությամբ Covid-19-ով վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 104 958-ի (մեկ օրում՝ +1987 մարդ)։ Վիրուսի հետեւանքով մահացել է ընդհանուր առմամբ 2271, առողջացել՝ 52 235 մարդ։

People’s Deputy, leader of Batkivshina Party Yulia Tymoshenko’s spokesperson Marina Soroka has confirmed news about the politician getting infected with COVID-19 and took to her Facebook page to report the news, 112.ua reports.
“Yes, unfortunately, it’s correct. The test showed that Yulia Timoshenko has COVID-19. She is in critical condition. Her temperature reached 39 degrees. Tymoshenko is battling COVID-19,” the message reads.
Soroka also reported that Tymoshenko’s daughter, Eugenia and husband, Artur Chechotkin have also gotten infected with COVID-19.
As of today, Ukraine has reported a total of 104,958 COVID-19 cases (+1,987 people in one day); 2,271 have died and 52,235 have recovered.