Արդշինբանկը հայտարարվել է երեք անվանակարգերում հաղթող «Asian Banking & Finance Retail Banking Awards 2020» ամենամյա մրցույթում: ABF Awards մրցանակաբաշխության շրջանակներում պարգևատրվել են ավելի քան 100 հեղինակավոր բանկեր 30 երկրներից։ Բանկին շնորհվել են մանրածախ բանկային ծառայությունների ոլորտում Հայաստանի «Տարվա մանրածախ բանկ», «Տարվա թվային բանկային նախաձեռնություն» և «Տարվա նախաձեռնություն օնլայն բանկինգի ոլորտում» մրցանակները:
Արդշինբանկն իր կատարած աշխատանքով բազմիցս արժանացել է միջազգային ամսագրերի ուշադրությանը։ 2020 թվականին Բանկը ճանաչվել է Հայաստանի «Տարվա լավագույն բանկ» ըստ «Global Finance» և «Euromoney» հեղինակավոր ամսագրերի, Financial Times հրատարակչության The Banker հեղինակավոր միջազգային ամսագիրը կապիտալի միջազգային շուկայում բանկի եվրոպարտատոմսերի թողարկումը ճանաչել է որպես «Տարվա գործարք Եվրոպայում»։
«Բոլոր մրցանակների հիմքում հաճախորդների համար բանկային ծառայությունների մատուցումն առավել որակյալ և հասանելի դարձնելն է: Ստացած մրցանակները ևս մեկ անգամ վկայում են բանկի հուսալիության ու վստահության բարձր մակարդակի մասին», - նշվում է հաղորդագրությունում:
Մրցանակաբաշխության շրջանակներում պարգևատրված բանկերի ամբողջական ցանկին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝ https://asianbankingandfinance.net/co-written-partner/news/asian-banking-finance-awards-holds-first-ever-digital-awards-presentation:
Արդշինբանկի սպասարկման լայն ցանցն այսօր ներառում է 63 մասնաճյուղ, 138 բանկոմատ, 670 առևտրային տերմինալ, ավելի քան 2000 ինքնասպասարկման տերմինալ, ինչպես նաև հեռախոսային բանկ, ինտերնետ և բջջային բանկային ծառայություններ: Բանկի հաճախորդների շուրջ 1/3-ը Ardshinbank մոբայլ հավելվածի ակտիվ օգտատեր է: 2020 թվականին Բանկն առաջինն էր, որ իր մոբայլ հավելվածի օգտատերերի համար հասանելի դարձրեց քարտից քարտ միջազգային փոխանցումները, հնարավորություն տալով վճարային քարտից իրականացնել 24/7 ռեժիմով փոխանցումներ արտերկրում թողարկված Visa և Mastercard քարտերին: Փոխանցումը հասանելի է դառնում ստացողին վայրկյանների ընթացքում, որի համար ընդամենն անհրաժեշտ է իմանալ փոխանցում ստացող քարտի համարը:

Ардшинбанк объявлен победителем ежегодного конкурса «Asian Banking & Finance Retail Banking Awards 2020» в трех номинациях. Более 100 авторитетных банков из 30 стран были награждены в рамках конкурса ABF Awards. Банк был удостоен наград «Розничный банк года», «Инициатива года в области цифрового банкинга» и «Инициатива года в сфере интернет-банкинга» в области розничных банковских услуг в Армении, сообщает пресс-служба Банка.
Ардшинбанк своей работой неоднократно привлекал внимание международных журналов. В 2020 году Банк был признан «Лучшим банком года» в Армении авторитетными журналами «Global Finance» и «Euromoney», The Banker, авторитетный международный журнал из издатнльство Financial Times признал выпуск еврооблигаций банка на международном рынке капитала «Сделкой года в Европе».
«Основа всех наград - сделать предоставление банковских услуг для клиента более качественным и доступным. Награды еще раз свидетельствуют о высоком уровне надежности и доверия к банку», - упоминается в сообщении.
Ознакомиться с полным списком банков, получивших награды в рамках церемонии награждения, можно по следующей ссылке: https://asianbankingandfinance.net/co-written-partner/news/asian-banking-finance-awards-holds-first-ever-digital-awards-presentation
Сегодня разветвленная сеть обслуживания Ардшинбанка включает 63 отделения, 138 банкоматов, 670 коммерческих терминалов, более 2000 терминалов самообслуживания, а также услуги телефонного банкинга, интернет-банкинга и мобильного банкинга. Около 1/3 клиентов банка являются активными пользователями мобильного приложения Ардшинбанка. В 2020 году Банк был первым, кто для пользователей своего мобильного приложения сделал международные переводы с карты на карту доступными, что позволило осуществлять круглосуточные переводы с платежных карт на карты Visa и Mastercard, выпущенные за рубежом. Перевод становится доступным для получателя в считанные секунды, для чего нужно знать только номер карты получателя перевода.