ԱՄՆ Փրինս-Ջորջ շրջանի (Մերիլենդ նահանգ) իշխանությունները 20 մլն դոլար են վճարելու 43-ամյա աֆրոամերիկացի Ուիլյամ Գրինի մահվան վերաբերյալ գործի շրջանակում, որին ոստիկանները գնդակահարել էին ձերբակալելուց հետո։ The Washington Post պարբերականը հայտնում է, որ գումարը վճարվելու է սպանվածի ընտանիքին։
Պարբերականի տեղեկություններով՝ մամուլի ասուլիսի ժամանակ համապատասխան որոշման մասին հայտնել է շրջանի իշխանությունների ներկայացուցիչ Էնջելա Օլսոբրուքսը։ Նա նաեւ հավելել է, որ այս դեպքը իշխանության մարմիններից պահանջում է «[հանրային] վստահությունը չարաշահող» ոստիկանների նկատմամբ «արագ եւ վճռական գործողություններ»։

Власти американского округа Принс-Джордж (штат Мэриленд) выплатят $20 млн в рамках дела о смерти 43-летнего афроамериканца Уильяма Грина, который был застрелен полицейскими после задержания. Как сообщает в понедельник газета The Washington Post, сумма будет выплачена семье убитого.
По ее данным, соответствующее решение озвучила в ходе пресс-конференции представитель властей округа Энджела Олсобрукс. Она также добавила, что данный случай требует от органов власти «быстрых и решительных действий» в отношении полицейских, «злоупотребивших [общественным] доверием», передает ТАСС