Գեներալ-գնդապետ, Հայաստանի պաշտպանության նախարարության ռազմական վերահսկողական ծառայության նախկին պետ, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի նախկին պետ Մովսես Հակոբյանը քիչ առաջ դուրս եկավ Հատուկ քննչական ծառայությունից։
Նա NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ հրավիրվել էր ՀՔԾ՝ այսօրվա ասուլիսին իր կողմից արված հայտարարությունների վերաբերյալ բացատրություն տալու։
Մովսես Հակոբյանի խոսքով՝ ինքը փաստաբան չունի։
Նշենք, որ Հակոբյանը ՀՔԾ-ում է եղել մոտ 40 րոպե։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի կողմից Մովսես Հակոբյանի ասուլիսի տեսագրությունն ուղարկվել է Հատուկ քննչական ծառայություն՝ քրեական դատավարության օրենսգրքի 180-181-րդ հոդվածներով (հանցագործությունների մասին հաղորդումների քննարկման կարգը, հանցագործությունների մասին հաղորդումների քննարկման արդյունքում ընդունվող որոշումները) սահմանված կարգով նյութեր նախապատրաստելու, ասուլիսի ընթացքում նրա կողմից ներկայացված հանգամանքները քրեադադտավարական ընթացակարգով ստուգելու եւ իրավական գնահատական տալու հանձնարարությամբ:
Նշենք՝ NEWS.am-ին Հատուկ քննչական ծառայությունից հայտնեցին, որ Դատախազությունից ստացել են Մովսես Հակոբյանի մամուլի ասուլիսի այսօրվա տեսագրությունը։

A short while ago, Lieutenant General, ex-chief of the Military Oversight Service at the Ministry of Defense of Armenia, ex-chief of the General Staff of the Armed Forces Movses Hakobyan exited the building of the Special Investigation Service.
Hakobyan, who stayed at the Special Investigation Service for 40 minutes, told Armenian News-NEWS.am that he had been summoned in order to give an explanation about the statements that he made during his press conference today.
According to him, he has no attorney.
Prosecutor General Artur Davtyan has sent the video recording of Hakobyan’s press conference to the Special Investigation Service to prepare a report in the prescribed manner under articles of the Criminal Procedure Code, verify the circumstances presented by Hakobyan through a criminal procedure and give a legal evaluation.
The Special Investigation Service told Armenian News-NEWS.am that the Prosecutor General’s Office had sent the video recording of Hakobyan’s press conference.