Գեներալ-գնդապետ, Հայաստանի պաշտպանության նախարարության ռազմական վերահսկողական ծառայության նախկին պետ, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի նախկին պետ Մովսես Հակոբյանը քիչ առաջ դուրս եկավ Հատուկ քննչական ծառայությունից։
Նա NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ հրավիրվել էր ՀՔԾ՝ այսօրվա ասուլիսին իր կողմից արված հայտարարությունների վերաբերյալ բացատրություն տալու։
Մովսես Հակոբյանի խոսքով՝ ինքը փաստաբան չունի։
Նշենք, որ Հակոբյանը ՀՔԾ-ում է եղել մոտ 40 րոպե։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի կողմից Մովսես Հակոբյանի ասուլիսի տեսագրությունն ուղարկվել է Հատուկ քննչական ծառայություն՝ քրեական դատավարության օրենսգրքի 180-181-րդ հոդվածներով (հանցագործությունների մասին հաղորդումների քննարկման կարգը, հանցագործությունների մասին հաղորդումների քննարկման արդյունքում ընդունվող որոշումները) սահմանված կարգով նյութեր նախապատրաստելու, ասուլիսի ընթացքում նրա կողմից ներկայացված հանգամանքները քրեադադտավարական ընթացակարգով ստուգելու եւ իրավական գնահատական տալու հանձնարարությամբ:
Նշենք՝ NEWS.am-ին Հատուկ քննչական ծառայությունից հայտնեցին, որ Դատախազությունից ստացել են Մովսես Հակոբյանի մամուլի ասուլիսի այսօրվա տեսագրությունը։

Бывший руководитель службы военного контроля Минобороны Армении, экс-начальник Генштаба ВС Армении Мовсес Акопян только что вышел из здания Специальной следственной службы (ССС). В беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am Акопян отметил, что был приглашен в ССС для дачи объяснений в связи заявлениями, сделанными им на сегодняшней пресс-конференции. По его словам, адвоката у него нет.
Отметим, что Акопян пробыл в ССС около 40 минут. Напомним, что в ответ на запрос Новости Армении – NEWS.am пресс-секретарь Генпрокуратуры Армении Аревик Хачатрян заявила, что Генпрокурор Артур Давтян отправил видеозапись данной пресс-конференции в ССС Армении для подготовки материалов в порядке, установленном статьями 180-181 Уголовно-процессуального кодекса, проверки обстоятельств, изложенных Акопяном в ходе пресс-конференции, и представления правовой оценки.