Արդշինբանկն ու Visa–ն առաջարկում են իրենց հաճախորդներին Visa Payment Ring «խելացի» վճարային մատանիները: Visa վճարային մատանիներն առաջին անգամ են ներկայացվում Հայաստանում։ Visa Payment Ring–ն առաջին կրիչ սարքավորումն է մատանու տեսքով՝ ներկառուցված NFC մոդուլով, վճարում կատարելու և Visa քարտապանի հաշվին կցված լինելու հնարավորությամբ։
Հաճախորդները Visa Payment Ring–ի օգնությամբ կարող են արագ և հարմարավետ վճարել ապրանքների և ծառայությունների դիմաց` պարզապես մոտեցնելով մատանին անհպում վճարումներ ընդունող վճարային տերմինալին։ Ընդ որում մինչև 20 000 դրամի վճարումն իրականացվում է առանց PIN–ի մուտքագրման, ինչպես անկոնտակտ քարտերով անկանխիկ վճարումներ կատարելիս։
Մատանին պատրաստված է բարձրորակ կերամիկայից, ունի ժամանակակից տեսք և կարող է դառնալ նորաձև աքսեսուար։
Ինչպես նշեց Արդշինբանկի մանրածախ բիզնեսի տնօրեն Արտակ Խաչատրյանը, վճարային ծառայությունների շուկան դինամիկ զարգանում է, հայտնվում են նոր առաջարկներ նորարարական բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում, որոնք կոչված են զգալիորեն արագացնել վճարումներ կատարելու գործընթացը` դարձնելով այն ավելի հարմար ու անվտանգ։
«Իսկ վճարային մատանու դեպքում` նաև նորաձև, չէ՞ որ վճարային մատանին կարելի է կրել նաև որպես զարդ։ Անխոս, Visa Payment Ring  վճարային մատանիներն արժանի այլընտրանք են վճարային այլ միջոցներին։ Վստահ եմ, որ այս նոր վճարային գործիքը մեծ տարածում կգտնի Արդշինբանկի հաճախորդների շրջանում», – ասաց նա։
Կովկասում Visa–ի տարածաշրջանային մենեջեր Քրիստինա Դորոսի խոսքով, Visa Payment Ring–ը, վճարումներ կատարելու ֆունկցիայով, թույլ է տալիս սպառողներին օգտվել անկոնտակտ տեխնոլոգիաների բոլոր առավելություններից` հարմար և անվտանգ գնումներ կատարելու համար։
«Այս մատանին ակտուալ նորարարական մշակումների օրինակներից է, որոնք մշտապես ստեղծվում են Visa–ի կողմից` թվային վճարումների համատարած ընդունում ապահովելու և դեպի անկանխիկ տնտեսություն քայլելու նպատակով», – ընդգծեց նա։
Մատանին կարելի է պատվիրել Արդշինբանկի գլխամասային գրասենյակում կամ ցանկացած մասնաճյուղում։
Հիշեցնենք, որ Արդշինբանկը 2020թ.–ին Visa միջազգային վճարային համակարգի կողմից ճանաչվել է Հայաստանում Visa քարտերի խոշորագույն թողարկողը։
Արդշինբանկի վճարային քարտերի սպասարկման ենթակառուցվածքը ներառում է Հայաստանի ամբողջ տարածքում գործող 60 մասնաճյուղ, 138 բանկոմատ, 670 առևտրային տերմինալ, ինքնասպասարկման ավելի քան 2000 տերմինալ։

Ардшинбанк и Visa  предлагают своим клиентам «умные» платежные кольца Visa Payment Ring. Платежные кольца Visa впервые представлены в Армении. Visa Payment Ring - первое носимое устройство со встроенным NFC-модулем в виде кольца с возможностью осуществления платежей и привязкой к счету держателя карты Visa.
С помощью Visa Payment Ring потребители могут быстро и удобно оплачивать продукты и услуги простым поднесением  кольца к платежному терминалу бесконтактной оплаты. Кольца обладают полным функционалом привычной пластиковой карты. При этом оплата до 20 000 драмов производиться без ввода ПИН-кода, как в случае безналичных платежей по бесконтактным картам.
Кольцо изготовлено из высококачественной керамики, имеет современный вид и может стать модным аксессуаром.
«Рынок платежных услуг динамично развивается, появляются новые предложения в области высоких инновационных технологий, которые призваны значительно ускорить процесс оплаты, сделать его более удобным и безопасным. А в случае платёжных колец еще и модным, ведь платёжное кольцо можно носить и как украшение. Безусловно, платежные кольца Visa Payment Ring  - достойная альтернатива другим способам оплаты. Уверен, что этот новый платежный инструмент станет популярным среди клиентов Ардшинбанка», - прокомментировал новость Директор розничного бизнеса Ардшинбанка Артак Хачатрян.
«Visa Payment Ring с функцией осуществления платежей позволяет потребителям пользоваться всеми преимуществами бесконтактных технологий для удобных и безопасных покупок, — отметила Кристина Дорош, региональный менеджер Visa в странах Кавказского региона. «Это кольцо является одним из примеров актуальных инновационных разработок, которые Visa постоянно создает, чтобы обеспечить повсеместный прием цифровых платежей и движение к безналичной экономике».
Кольцо можно заказать в головном офисе или в любом отделении Ардшинбанка.
Напомним, Ардшинбанк в 2020 году был признан международной платежной системой Visa крупнейшим эмитентом своих карт в Армении.
Инфраструктура обслуживания платежных карт Ардшинбанка включает 60 отделений, 138 банкоматов, 670 торговых терминалов, более 2000 терминалов самообслуживания по всей Армении.