Կալիֆոռնիայի 67-ամյա բնակիչը խոստովանել է, որ 10 տարի առաջ վիճակախաղով 55 միլիոն դոլար է շահել, եւ ոչ ոքի չի ասել այդ մասին: Այս մասին ասվում է MarketWatch կայքում հրապարակված նամակում:
Միլիոնատերը դիմել է MarketWatch-ի անձնական ֆինանսների հարցերով խմբագիր Քվենտին Ֆոտրելին եւ հարցրել, թե արդյո՞ք ինքը ճիշտ է վարվել` ոչ ոքի չասելով շահումի մասին, հայտնել է Lenta-ն:
Տղամարդու խոսքով՝ գիտեր, որ քույրը կարող էր պահանջել գումարի կեսը նվիրաբերել եկեղեցուն: Նամակի հեղինակը չի ցանկացել կիսվել շահումով, քանի որ երկար ժամանակ չէր շփվել նրա հետ: Նա նաեւ գումար չի տվել բարեգործական կազմակերպություններին եւ չի պատմել իր ընկերներին եւ ծանոթներին շահումի մասին, որպեսզի պարտքով գումար չխնդրեն:
Ստացված գումարով միլիոնատերը գնել է ավտոմեքենա եւ տուն, իսկ հարազատներին ասել է, որ տուն է վարձում: «Ես շատ չեմ ծախսում», - բացատրել է նա: «Երեխաներ չունեմ, ծնողներս մահացել են: Քրոջս էլ ոչինչ չեմ տալիս, քանի որ չեմ սիրում նրան եւ նրա ամուսնուն, եւ տասը տարուց ավելի է, ինչ նրա հետ չեմ շփվում»:
Ֆոտրելը պատասխանել է, որ տղամարդուն հաջողվել է միանգամից երկու բարդ բան անել՝ շահել վիճակախաղը եւ պահել ամբողջ գումարը: Նրա կարծիքով, գումարը մարդուն չի փոխում, սակայն շրջապատողները սկսում են այլ կերպ ընդունել անսպասելի հարստացած ծանոթին կամ հարազատին՝ պրոյեկտելով նրա վրա իրենց սեփական կարիքները եւ պահանջելով իրենց հետ կիսվել գումարով: Խմբագիրը հավելել է, որ յուրաքանչյուր ոք իրավունք ունի ապրել այնպես, ինչպես ցանկանում է, եւ սեփական գումարը գաղտնի պահելու ցանկության մեջ դատապարտելի ոչինչ չկա:

67-летний житель Калифорнии признался, что 10 лет назад выиграл 55 миллионов долларов в лотерею и никому об этом не рассказал. Об этом говорится в письме, опубликованном на сайте MarketWatch.
Миллионер обратился к Квентину Фоттреллу, редактору и обозревателю отдела личных финансов в MarketWatch, и спросил у него, правильно ли он поступил, не сказав никому о своем выигрыше, передает Lenta
По его словам, он знал, что его родители ни о чем бы не попросили, но вот сестра могла потребовать пожертвовать половину денег церкви. Автор письма не хотел делиться с ней выигрышем, поскольку давно с ней не общался. Он также не стал отдавать деньги благотворительным организациям и не рассказал о выигрыше друзьям и знакомым, чтобы те не просили в долг.
На полученные деньги миллионер купил автомобиль и дом, а родственникам сказал, что арендует жилье. «Я трачу не так уж много, — пояснил он. — Своих детей у меня нет, а родители умерли. Сестре я тоже ничего не даю, потому что она и ее муж мне не нравятся, и я с ней не разговариваю больше десяти лет».
Фоттрелл ответил, что мужчине удалось сделать сразу две непростые вещи: выиграть в лотерею и сохранить всю сумму, чтобы обеспечить себе комфортное существование. По его мнению, деньги не меняют человека, но окружающие начинают воспринимать неожиданно разбогатевшего знакомого или родственника иначе: они проецируют на него собственные потребности, обиды и неуверенность, требуя разделить с ними деньги. Редактор добавил, что каждый имеет полное право жить так, как ему хочется, и в желании сохранить свои деньги в тайне нет ничего предосудительного.