Xiaomi-ն ներկայացրել է CyberDog ռոբոտային շանը: Դիզայնով Xiaomi-ի CyberDog-ը շատ նման է Boston Dynamic-ի արտադրած Spot ռոբոտին, սակայն շատ ավելի էժան է: CyberDog-ում օգտագործվում են Xiaomi-ի սեփական սերվո շարժիչները, որոնցով ռոբոտը կարող է մի շարք շարժումներ կատարել մինչեւ 3.2 մ/վ արագությամբ եւ բարդ գործողություններով, այդ թվում՝ հետադարձ սալտոներ, հաղորդում է IXBT-ն:
CyberDog-ը կթողարկվի հազար հատ խմբաքանակով, գինը՝ 1542 դոլար: Չորս ոտանի CyberDog ռոբոտը ուղղված է Xiaomi-ի երկրպագուներին, ռոբոտաշինության սիրահարներին եւ ինժեներներին: CyberDog-ը կառուցված է բաց սկզբնական կոդով ալգորիթմների վրա:
«CyberDog-ը Xiaomi-ի չորս ոտանի ռոբոտատեխնիկայի ստեղծման առաջին փորձն է open source համայնքի եւ ամբողջ աշխարհում ծրագրային ապահովման մշակողների համար: CyberDog- ով հետաքրքրվող ռոբոտաշինության սիրահարները կարող են մրցել կամ ստեղծագործել Xiaomi-ի համախոհների եւ երկրպագուների հետ միասին՝ նպաստելով չորս ոտանի ռոբոտների զարգացմանն ու ներուժին»,- հայտարարել են ընկերությունից

Компания Xiaomi представила роботизированную собаку CyberDog. По дизайну CyberDog от Xiaomi сильно напоминает робота Spot производства Boston Dynamic, но оказался значительно дешевле. В CyberDog используются серводвигатели собственной разработки Xiaomi, с помощью которых робот может выполнять ряд движений со скоростью до 3,2 м/с и сложные действия, в том числе сальто назад, передает IXBT.
Киберпёс CyberDog будет выпущен тиражом в тысячу штук, цена составит 1542 доллара. Четвероногий робот CyberDog ориентирована на фанатов Xiaomi, энтузиастов роботехенки и инженеров. CyberDog построен на алгоритмах с открытым исходным кодом.
«CyberDog - это первая попытка Xiaomi создать робототехнику с четырьмя ногами для сообщества open source и разработчиков ПО по всему миру. Энтузиасты робототехники, заинтересованные в CyberDog, могут соревноваться или творить вместе с единомышленниками и поклонниками Xiaomi, способствуя развитию и потенциалу четвероногих роботов», - заявила компания.