Գանացի դերասանը, ով խաղացել է օձի կերպարանափոխվող չարագործի դերում, խոսել է այն անսպասելի խնդիրների մասին, որոնց հայտնի դերից հետո բախվել է իր հայրենակիցների շրջանում, հայտնում է GhanaWeb-ը:
Բոբ Սմիթ-կրտսերն ասել է, որ «Դիաբոլո» ֆիլմում իր դերից հետո գրեթե զրկվել է կանանց հետ լուրջ հարաբերություններից, քանի որ նրանք վախենում էին, որ ինքը օձ կդառնա եւ կհարձակվի իրենց վրա: «Շատ դժվար էր ռոմանտիկ հարաբերություններ կառուցել, եւ առավել եւս՝ հարսնացու գտնել: Աղջիկները կարծում էին, որ ես մի օր օձի կվերածվեմ»,- հարցազրույցում ասել է Սմիթ-կրտսերը։
«Դիաբոլո»-ում դերասանը խաղացել է մի տղամարդու, ով կարող է կերպարանափոխվել օձի: Ըստ սյուժեի՝ նա սողունի կերպարով հարձակվում է կանանց վրա:
Սմիթը հավելել է, որ կինը, ում հետ ինքն ի վերջո ամուսնացել է, մինչեւ հարսանիքն այդ ֆիլմը չէր տեսել: «Ավելի ուշ նա դիտել է կինոնկարը եւ հարցրել. «Ինչու՞ ես խաղացել այս դերը»»,- հիշում է տղամարդը: Նկարիչը կատակել է, որ իրենք այդ ժամանակ արդեն ամուսնացած են եղել, եւ արդեն ուշ էր, որ կինը փախչեր:
Սմիթը նաեւ ասել է, որ Մեծ Բրիտանիայում երեկույթի ժամանակ լույսերը հանկարծ մարել են, եւ հյուրերը սկսել են փախչել՝ վախենալով, որ դերասանը օձ կդառնա եւ կհարձակվի իրենց վրա:
Չնայած այս ամենին, դերասանը չի ափսոսում «Դիաբոլո»-ում խաղալու համար: Նա կարծում է, որ բազմաթիվ հանդիսատեսների այսպիսի արձագանքը եւ կինոնկարի համբավը վկայում են այն մասին, որ ինքը լավ է կատարել իր աշխատանքը:

Актер из Ганы, который сыграл превращающегося в змею злодея, поделился о неожиданных проблемах, с которыми он столкнулся после знаменитой среди соотечественников роли, сообщает GhanaWeb
Боб Смит-младший рассказал, что после роли в фильме «Диаболо» почти лишился серьезных отношений с женщинами, потому что те боялись, что он превратиться в змею и нападет на них. «Очень непросто было строить романтические отношения, а тем более найти невесту. Девушки думали, что я однажды превращусь в змею!» — сказал Смит-младший в интервью.
В «Диаболо» актер сыграл мужчину, который может превращаться в змею. По сюжету, он нападает на женщин в образе пресмыкающегося.
Смит добавил, что женщина, которая в итоге стала его женой, не видела этого фильма до свадьбы. «Позже она посмотрела ленту и спросила: «Зачем ты сыграл в этом?» — вспоминает мужчина. Артист пошутил, что они уже были женаты к тому моменту и бежать его супруге было поздновато.
Смит также рассказал, что в Великобритании во время вечеринки внезапно погас свет, и гости начали разбегаться, боясь, что актер превратиться в змею и нападет на них.
Несмотря на неприятности, артист не жалеет о том, что сыграл в «Диаболо». Он считает, что такая реакция многих зрительниц и известность картины говорит о том, что он хорошо справился со своей работой.