«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր կդառնա Հայաստանի ազգային հերոս Թաթուլ Կրպեյանի դուստրը՝ Ասպրամ Կրպեյանը: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը։
Նշենք, որ Առուշ Առուշանյանը հրաժարվել է պատգամավորական մանդատից, ԿԸՀ-ն կգրանցի հաջորդ թեկնածուին, ցուցակում հաջորդը ՀՀ ազգային հերոս Թաթուլ Կրպեյանի դուստրն է՝ Ասպրամ Կրպեյանը։
Հիշեցնենք, որ «Հայաստան» խմբակցությունից պատգամավորական մանդատից հրաժարվել էր ԱԺ նախկին պատգամավոր Մհեր Սեդրակյանի որդին՝ Դավիթ Սեդրակյանը, որին ցուցակում հաջորդում էր Գորիսի քաղաքապետ Առուշ Առուշանյանը, ով էլ այսօր հայտարարություն է տարածել պատգամավորական մանդատից հրաժարվելու մասին։

National Hero of Armenia Tatul Krpeyan’s daughter, Aspram Krpeyan will become a deputy of the opposition “Armenia” faction of the National Assembly of Armenia. This is what deputy of the faction Gegham Manukyan said during a conversation with Armenian News-NEWS.am.
Arush Arushanyan refused to take his parliamentary mandate, meaning the Central Electoral Commission will register the next candidate on the list, that is, National Hero of Armenia Tatul Krpeyan’s daughter, Aspram Krpeyan.
Former deputy of the National Assembly Mher Sedrakyan’s son, Davit Sedrakyan also refused to take the parliamentary mandate, and the next candidate on the list was Mayor of Goris Arush Arushanyan, who issued a statement on his refusal to take the parliamentary mandate today.