2021 թվականի նոյեմբերի 4-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանի և Վրաստանի սահմանադրական դատարանի նախագահ Մերաբ Տուրավայի առանձնազրույցը, տեղեկացնում է ՍԴ ֆեյսբուքյան էջը։
Ողջունելով իր վրացի գործընկերոջը՝ Արման Դիլանյանը կարևորել է Հայաստանի և Վրաստանի սահմանադրական դատարանների երկարամյա համագործակցությունը և հույս հայտնել, որ պաշտոնական այցը նոր շունչ կհաղորդի երկկողմ հարաբերություններին:
Մերաբ Տուրավան իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել պաշտոնական այց կատարելու հրավերի և ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ հայ-վրացական դարավոր բարեկամությունը պարարտ հող է ստեղծում երկու երկրների սահմանադրական դատարանների միջև իրավական կապերի ամրապնդման համար։
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել բարձր մակարդակի շփումները երկկողմանի օրակարգի բոլոր հարցերով ու դիտարկել համատեղ տարածաշրջանային ծրագրերի իրականացումը:

Presidents of the Constitutional Courts of Armenia and Georgia Arman Dilanyan and Merab Turava held personal talks on Thursday, as reported on the Facebook page of the Constitutional Court of Armenia.
Greeting his Georgian counterpart, Dilanyan attached importance to the longstanding cooperation between the Constitutional Courts of Armenia and Georgia and voiced hope that the official visit will convey new air to the bilateral ties.
In his turn, Turava expressed gratitude for the invitation to pay an official visit and the cordial reception and mentioned that the centuries-old Armenian-Georgian friendship creates fertile ground for the strengthening of the legal relations between the Constitutional Courts.
The parties expressed willingness to continue the high-level contacts with regard to all the issues on the bilateral agenda and consider the implementation of joint regional programs.