Գյուղատնտեսության տեսակարար կշիռը, ըստ մեր քաղաքականության, ՀՆԱ-ի ընդհանուր ցուցանիշում անխուսափելիորեն կնվազի։ Այս մասին նոյեմբերի 8-ին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
Դա, նրա խոսքով, պայմանավորված կլինի նրանով, որ տնտեսության մյուս ճյուղերը կաճեն։ «Բայց դա չի նշանակում, որ գյուղատնտեսությունը պակաս կարեւոր կդառնա։ Գյուղատնտեսությունը տնտեսության կարեւորագույն ճյուղերից է, որում ներգրավված են բազմաթիվ մարդիկ, եւ մենք պետք է ամեն ինչ անենք գյուղացիների կենսամակարդակը բարելավելու համար։ Առաջիկա 5 տարիների մեր ծրագրերը գյուղատնտեսության համախառն արտադրանքի 50-60 տոկոսով ավելացում են ներառում, ինչն իր ազդեցությունը կունենա երկրի ՀՆԱ-ի վրա»,- ասաց նա։

The share of agriculture, according to our policy, will inevitably decrease in the overall GDP indicator. The minister of economy of Armenia, Vahan Kerobyan, told reporters this Monday.
According to him, the aforesaid drop will be due to the fact that other branches of Armenia’s economy will grow.
"But this does not mean that agriculture will become less important. Agriculture is one of the most important branches of the economy in which many people are engaged, and we must do everything to improve the living standards of the villagers. Our plans for the next five years include a 50-60% increase in gross agricultural output, which will have its impact on the country's GDP," the minister added.