Windows 11 օպերացիոն համակարգի «Գործարկում» կոճակը դադարել է աշխատել։ Ինչպես տեղեկացնում է Windows Latest-ը, կոճակի չաշխատելը կապվում է KB5010414 թարմացման հետ։
Օգտատերերի խոսքով՝ մենյուն ավտոմատ կերպով անհետանում է, երբ կուրսորը պահում են դրա վրա։ Կոճակն անհետանում է նաեւ, երբ փորձ է արվում սեղմել վահանակի պատկերների վրա։
Microsoft-ում հավաստիացրել են, որ թա թարմացման սխալ չէ, ոչ էլ բագ։ Ընկերությունում ասել են, որ դա «կոնստրուկտիվ առանձնահատկություն» է, որը կլրամշակվի օպերացիոն համակարգի հաջորդ տարբերակներում։
Ընկերությունում նշել են, որ հիմա Windows 11-ի վիջեթների վահանակը գտնվում է ձախ մասում, դրա համար «Գործարկումը» կարող է անհետանալ կուրսորն աշխատեցնելիս։ Լրագրողները պարզել են, որ «Գործարկումն» անհետանում է, հենց որ կուրսորն ուղղվում է դեպի վահանակի ձախ մաս, անգամ եթե օգտատերերը չեն փորձում գործ ունենալ վիջեթների հետ։

В операционной системе Windows 11 у пользователей начала исчезать кнопка «Пуск». Как сообщает Windows Latest, жалобы на пропажу меню связаны с установкой обновления KB5010414.
По словам пользователей, меню автоматически скрывается, когда на него наводят курсор. Также кнопка пропадает при попытке нажать на значки, закрепленные на панели задач.
В Microsoft заверили, что это не ошибка обновления и не баг. В компании утверждают, что это «конструктивная особенность», которая будет доработана в следующих версиях ОС.
По их словам, теперь панель виджетов Windows 11 закреплена в левой части панели задач и поэтому «Пуск» может исчезать при наведении курсора. Журналисты выяснили, что «Пуск» закрывается, как только курсор перемещается к левой стороне панели задач, даже если пользователи не пытаются взаимодействовать с виджетами.