ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական հեռագրեր է ուղղել Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին եւ երկրի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ երկու երկրի միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի առթիվ, փոխանցում է Москва 24-ը:
Ուղերձները հրապարակվել են Կրեմլի պաշտոնական կայքում:
«Անցած տասնամյակների ընթացքում Ռուսաստանն ու Հայաստանը բոլոր ոլորտներում բարենպաստ համագործակցության զգալի փորձ են ձեռք բերել: Լավ արդյունք է տալիս ջանքերի համախմբումը ՀԱՊԿ-ի, ԵվրԱզԷՍ-ի եւ ԱՊՀ-ի շրջանակում, ինչպես նաեւ Անդրկովկասում խաղաղության, անվտանգության եւ կայունության ապահովման նպատակով փոխգործակցության հարցում»,- նշել է Պուտինը Խաչատուրյանին ուղղված հեռագրում:
Փաշինյանին ուղղված հեռագրում երկրի ղեկավարը վստահություն է հայտնել «հայ-ռուսական համալիր կապերի» հետագա զարգացման հարցում՝ ի շահ երկրների քաղաքացիների:

Президент РФ Владимир Путин направил поздравительные телеграммы президенту Армении Ваагну Хачатуряну и премьер-министру страны Николу Пашиняну в связи с 30-летием установления дипломатических отношений между странами, передает Москва 24
Обращения были размещены на официальном сайте Кремля.
«За прошедшие десятилетия Россией и Арменией накоплен значительный опыт плодотворного сотрудничества на всех направлениях. Хорошую отдачу дает координация усилий в рамках ОДКБ, Евразэс и СНГ, а также взаимодействие в целях обеспечения мира, безопасности и стабильности в Закавказье», – указал Путин в телеграмме к Хачатуряну.
В обращении к Пашиняну глава государства выразил уверенность в дальнейшем развитии «всего комплекса российско-армянских связей» на благо граждан обоих государств.