Հայաստանի փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանի գլխավորած պատվիրակությունը չինական կողմի հրավերով այսօր` օգոստոսի 22-ին աշխատանքային այցով մեկնել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն:
ՏԿՆ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից NEWS.am-ին հայտնեցին, որ պատվիրակությունն այցը կսկսի Գուանդուն նահանգից, որտեղ Շենժեն քաղաքում կմասնակցի ուսանողական մարզական համաշխարհային 26-րդ խաղերի փակման արարողությանը: Խաղերը մեկնարկել են օգոստոսի 12-ին, որին մասնակցող հայաստանցի մարզիկները հանդես են եկել 5 մարզաձեւում` շախմատ, ծանրամարտ, թեքվոնդո, ձյուդո, թենիս: Ծանրամարտիկ Աղասի Աղասյանը նվաճել է ոսկե մեդալ` դառնալով այս խաղերում ոսկեմեդալակիր առաջին հայ մարզիկը:
Նախատեսվում են նաև փոխվարչապետի հանդիպումները նահանգային ղեկավարության հետ:
Գուանդունից պատվիրակությունը կմեկնի Պեկին, որտեղ ՀՀ փոխվարչապետը հանդիպումներ կունենա ՉԺՀ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ:

YEREVAN. - The Armenian delegation headed by Armenian Deputy Prime Minister, Minister of Territorial Administration Armen Gevorgyan left for a working visit to China on Monday.
The delegation members will visit Guangdong province and will participate in the closing ceremony of the 26th international sports games in Shenzhen city, the ministry’s press service informed Armenian News-NEWS.am.
The games started on August 12. Athletes from Armenia participated in five disciplines: chess, weightlifting, taekwondo, judo and tennis. Armenia’s weightlifter Aghasi Aghasyan won a gold medal during the games.