Հայաստանի փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանի գլխավորած պատվիրակությունը չինական կողմի հրավերով այսօր` օգոստոսի 22-ին աշխատանքային այցով մեկնել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն:
ՏԿՆ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից NEWS.am-ին հայտնեցին, որ պատվիրակությունն այցը կսկսի Գուանդուն նահանգից, որտեղ Շենժեն քաղաքում կմասնակցի ուսանողական մարզական համաշխարհային 26-րդ խաղերի փակման արարողությանը: Խաղերը մեկնարկել են օգոստոսի 12-ին, որին մասնակցող հայաստանցի մարզիկները հանդես են եկել 5 մարզաձեւում` շախմատ, ծանրամարտ, թեքվոնդո, ձյուդո, թենիս: Ծանրամարտիկ Աղասի Աղասյանը նվաճել է ոսկե մեդալ` դառնալով այս խաղերում ոսկեմեդալակիր առաջին հայ մարզիկը:
Նախատեսվում են նաև փոխվարչապետի հանդիպումները նահանգային ղեկավարության հետ:
Գուանդունից պատվիրակությունը կմեկնի Պեկին, որտեղ ՀՀ փոխվարչապետը հանդիպումներ կունենա ՉԺՀ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ:

Армянская делегация во главе с заместителем премьер-министра Армении, министром территориального управления Арменом Геворкяном по приглашению китайской стороны 22 августа с рабочим визитом в Китай.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в отделе по связям с общественностью Министерства территориального управления Армении, визит делегации начнется с провинции Гуандун, где в городе Шенжень делегация примет участие в церемонии закрытия 26-ых международных спортивных игр. Игры стартовали 12 августа, спортсмены из Армении приняли участие в 5 видах спорта: шахматы, тяжелая атлетика, тэквондо, дзюдо, теннис. Тяжелоатлет Агаси Агасян удостоился золотой медали, став первым армянским спортсменом, завоевавшим золотую медаль в этих играх.
Предусмотрена также встреча Армена Геворкяна с властями провинции.
Из Гуандуна делегация отправится в Пекин, где заместитель премьер-министра Армении встретится с высокопоставленными должностными лицами Китая.