Կառավարությունը 2 մլրդ 188 մլն դրամ հատկացրեց 8 մարզի 23 համայնքում սուբվենցիոն 49 ծրագիր իրականացնելու համար:
«Այս տարի 17.7 մլն դրամ Կառավարությունը համաֆինանսավորել, վճարել է մարզպետարաններին, համայնքներին՝ 502 ծրագրի համար»,- Կառավարության նիստի ժամանակ ասաց ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը:
Ըստ մարզերի ներկայացնելով սուբվենցիոն ծրագրերով բաշխվող գումարները՝ Սանոսյանն ասաց, որ  Արագածոտնի մարզին 1 ծրագրի համար նախատեսված է տրամադրել 7.5 մլն դրամ, Արարատի մարզում 5 ծրագրին՝ 397 մլն դրամ, Արմավիրում 12 ծրագրին՝ 269 մլն դրամ, Գեղարքունիքում 7 ծրագրին՝ 767 մլն, Լոռու մարզում 9 ծրագրին՝ 232 մլն դրամ, Կոտայքում 6 ծրագրին՝ 214 մլն, Սյունիքում 1 ծրագրին՝ 5 մլն դրամ և Վայոց ձորում 8 ծրագրին՝ 295 մլն դրամ:
«Մենք պետք է մարզպետարանների և մեր տեսչական մարմինների միջոցով որակի շատ լուրջ վերահսկողություն իրականացնենք: Որակի վերահսկողությունն առանցքային նշանակություն ունի. հակառակ դեպքում կստացվի, որ այս միլիարդավոր դրամների գումարներն ուղղակի ջուրն ենք լցնում»,- ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:

Надо установить очень серьезный контроль. Об этом заявил на заседании Правительства Армении 15 декабря премьер-министр Армении Никол Пашинян, говоря о субвенционных программах.
Кабмин Армении, тем не менее, на очередном заседании выделил 2 млрд. 188 млн. драмов на реализацию 49 субвенционных программ в 23 общинах 8 областей.
«В этом году Правительство софинансировало и выплатило областным администрациям и общинам 17,7 млн. драмов на  502 программы», - заявил на заседании Правительства министр территориального развития и инфраструктур республики Гнел Саносян.
«Посредством областных администраций и наших инспекционных органов мы должны осуществить очень серьезный контроль. Контроль качества имеет ключевое значение, иначе получится, что мы бросаем эти миллиарды драмов на ветер», - добавил премьер-министр Пашинян.