Տաջիկստանի արեւելքում հինգշաբթի տեղի է ունեցել ութ երկրաշարժ, զոհեր եւ ավերածություններ չեն գրանցվել, ասվում է երկրի արտակարգ իրավիճակների կոմիտեի պաշտոնական հայտարարության մեջ:
«Առաջին ցնցումները տեղի են ունեցել տեղական ժամանակով ժամը 05։37-ին։ Երկրաշարժի էպիկենտրոնը գտնվել է Մուրգաբի շրջանի կենտրոնից 67 կմ դեպի արեւմուտք, որը գտնվում է Տաջիկստանի արեւելքում, Դուշանբե քաղաքից 400 կմ դեպի հարավ-արեւելք եւ Սարեզյան լճից 30 կմ դեպի արեւելք: Երկրաշարժի օջախը գտնվել է 10 կմ խորության վրա։ Էպիկենտրոնում մագնիտուդը կազմել է 6,8, խորությունը՝ 20,5 կմ»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Խորոգ քաղաքում տեղի ունեցած երկրաշարժը եղել է 5-6 մագնիտուդով, Դուշանբե քաղաքում՝ 2-3 մագնիտուդով։ Զոհեր եւ ավերածություններ չեն գրանցվել։

Eight earthquakes occurred in eastern Tajikistan on Thursday, no casualties and destruction were registered, the country's Emergency Situations Committee said in an official statement.
"The first tremors occurred at 05.37 local time, the epicenter of the earthquake was 67 kilometers west of the center of Murghab district in eastern Tajikistan, 400 kilometers southeast of Dushanbe and 30 kilometers east of Sarez Lake. The magnitude at the epicenter was 6.8 and the depth was 20.5 kilometers," the document said.
The earthquake measured magnitude 5-6 in Khorog and 2-3 in Dushanbe. No casualties or destructions were registered.