Իսպանիայի իրավապահ մարմինների աշխատակիցները Կանարյան կղզիների շրջանում 1,1 տոննան գերազանցող կոկաինի բեռով երկու առագաստանավ են կալանել, հայտնել է երկրի ոստիկանությունը։
Բելգիական դրոշի ներքո ընթացող My Love առագաստանավի կալանման ժամանակ գործի է դրվել իսպանական մաքսային ծառայության մոտորանավակը։ Նավը եւ նրա անձնակազմը, որը բաղկացած էր երկու իսպանացի նավաստիներից, տեղափոխվել են Տեներիֆե նավահանգիստ՝ լիազորված մարմիններին փոխանցելու համար:
Մեկ այլ գործողության ժամանակ կալանվել է եւս մեկ նավ, որը նույնպես կոկաին էր տեղափոխում։ Երկու նավերում առգրավված թմրանյութերի ընդհանուր քաշը գերազանցել է 1,1 տոննան։

Сотрудники правоохранительных органов Испании перехватили в районе Канарских островов два парусных судна с грузом кокаина, превышающим 1,1 тонны, сообщила полиция страны.
В перехвате парусника My Love, шедшего под бельгийским флагом, был задействован катер испанской таможенной службы. Судно и его экипаж, состоящий из двух испанских моряков, доставили в порт Тенерифе для передачи уполномоченным органам.
Во время другой операции было задержано еще одно судно, также перевозившее кокаин. Общий вес наркотиков, изъятых на двух судах, превысил 1,1 тонны.