Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր` հոկտեմվերի 7-ին, առանձնազրույց է ունեցել պետական այցով Հայաստան ժամանած Ֆրանսիայի նախագահ Նիկոլա Սարկոզիի հետ: Հանդիպման ավարտին Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի նախագահները հանդես են եկել համատեղ մամուլի ասուլիսով:
Նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ մինչ այդ, Սերժ Սարգսյանը Նիկոլա Սարկոզիին պարգեւատրել է Փառքի շքանշանով` հայ- ֆրանսիական ավանդական բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդման, Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի միջեւ համակողմանի համագործակցության խորացման եւ ընդլայնման, ինչպես նաեւ խաղաղության եւ միջազգային անվտանգության պաշտպանության գործում ներդրած անձնական մեծ ավանդի համար:
Նախագահի նստավայրում Սերժ Սարգսյանի եւ Նիկոլա Սարկոզիի առանձնազրույցին զուգահեռ տեղի են ունեցել պաշտոնական պատվիրակությունների կազմում ընդգրկված նախարարների երկկողմ հանդիպումները, որտեղ քննարկվել են տարբեր ոլորտներում հայ-ֆրանսիական համագործակցության զարգացմանն առնչվող հարցեր:

YEREVAN.- President of Armenia held a tete-a-tete meeting on Friday with French President Nicolas Sarkozy who is in Yerevan on a state visit. The meeting was followed by a joint press conference.
Earlier, Armenian leader awarded Order of Glory to President Sarkozy for personal contribution and strengthening of traditional Armenian-French friendly relations, as well as for defending measures aimed at ensuring international security.
Bilateral meetings of the ministers, members of the delegations, were held simultaneously with the meeting of the presidents. The sides discussed the issues related to development of Armenian-French cooperation in different fields.