Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր` հոկտեմվերի 7-ին, առանձնազրույց է ունեցել պետական այցով Հայաստան ժամանած Ֆրանսիայի նախագահ Նիկոլա Սարկոզիի հետ: Հանդիպման ավարտին Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի նախագահները հանդես են եկել համատեղ մամուլի ասուլիսով:
Նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ մինչ այդ, Սերժ Սարգսյանը Նիկոլա Սարկոզիին պարգեւատրել է Փառքի շքանշանով` հայ- ֆրանսիական ավանդական բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդման, Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի միջեւ համակողմանի համագործակցության խորացման եւ ընդլայնման, ինչպես նաեւ խաղաղության եւ միջազգային անվտանգության պաշտպանության գործում ներդրած անձնական մեծ ավանդի համար:
Նախագահի նստավայրում Սերժ Սարգսյանի եւ Նիկոլա Սարկոզիի առանձնազրույցին զուգահեռ տեղի են ունեցել պաշտոնական պատվիրակությունների կազմում ընդգրկված նախարարների երկկողմ հանդիպումները, որտեղ քննարկվել են տարբեր ոլորտներում հայ-ֆրանսիական համագործակցության զարգացմանն առնչվող հարցեր:

Президент Армении Серж Саргсян провел встречу тет-а-тет с президентом Франции Николя Саркози, находящимся в Ереване с государственным визитом. По завершении встречи состоялась совместная пресс-конференция.
Как сообщает пресс-служба главы армянского государства, до этого Серж Саргсян наградил Николя Саркози Орденом Славы за большой личный вклад в укрепление традиционных армяно-французских дружественных отношений, углубление и расширение всестороннего сотрудничества между Арменией и Францией, а также в дело защиты меры и международной безопасности.
Параллельно встрече президентов тет-а-тет в резиденции президента Армении прошли двусторонние встречи министров, участвующих в делегациях, в ходе которых были обсуждены вопросы, касающиеся развития армяно-французского сотрудничества в различных сферах.