Պայթյունը տեղի է ունեցել չորեքշաբթի օրը Հարավային Աֆրիկայի խոշորագույն քաղաքներից մեկի՝ Յոհանեսբուրգի կենտրոնում։ Այս մասին հայտնում է տեղական SABC ռադիոկայանը, փոխանցում է ТАСС-ը։
Մայրաքաղաքի բիզնես թաղամասի մայրուղու տակով անցնող հիմնական գազատարի մի հատվածը պայթել է։ Արդյունքում ճանապարհի մի մասը փլուզվել է։
Փրկարար ծառայությունների տվյալներով՝ զոհեր չկան, սակայն մեծ թվով անցորդներ և պայթյունի գոտում մեքենաներում գտնվող մարդիկ տուժել են։ Յոհանեսբուրգի կենտրոնի զգալի հատվածը շրջափակվել է։ Դեպքի վայրում են փրկարար ծառայություններն ու ոստիկանությունը:

Взрыв произошел в среду в центре одного из крупнейших городов ЮАР - Йоханнесбурга. Об этом сообщила местная радиостанция SABC, передает ТАСС.
Взорвалась секция магистрального газопровода, проходившая под автомагистралью в деловом квартале мегаполиса, отмечает она. В результате провалилась часть дороги.
По информации спасательных служб, погибших нет, но ранения получило большое количество прохожих и людей, находившихся в автомобилях в зоне взрыва. Оцеплена значительная часть делового центра Йоханнесбурга. На месте работают спасательные службы и полиция.