«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «ՀՀ մշտական բնակչության թվաքանակն աճել է՝ թերեւս ՀՀ մշտական բնակություն հաստատած ռուսների եւ ուկրաինացիների հաշվին: Պաշտոնական աղբյուրներից «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ ՀՀ մարզերի եւ մայրաքաղաք Երեւանի բնակչությունը 2023թ. հուլիսի 1-ի դրությամբ կազմել է 2 մլն 985 հազար մարդ, նախորդ տարի՝ 2022 թվականին՝ 2 մլն 961 հազար մարդ։
Ըստ վիճակագրական կոմիտեի կողմից հրապարակված տվյալների՝ 2 մլն 985 հազար մարդուց 1 մլն 101 հազարը բնակվում են Երեւանում։ Վայոց ձորն այն մարզն է, որտեղ ամենաքիչ բնակիչներն են՝ 48.1 հազար մարդ, ամենաշատ բնակչությունն ունի Արմավիրի մարզը՝ 267.6 հազար դրամ։
Երկրորդ տեղում Արարատի մարզն է՝ 257.3 հազար մարդ։
Բնակչության ընդհանուր թվից 1 մլն 902 հազարը քաղաքային բնակչությունն է, 1 մլն 082 հազարը՝ գյուղական»։

Zhoghovurd newspaper of the Republic of Armenia (RA) writes: The number of RA permanent population has increased, perhaps on the account of Russians and Ukrainians who have established permanent residence in the RA.
Zhoghovurd daily learned from official sources that the population of the RA provinces and the capital city of Yerevan was 2 million 985 thousand people as of July 1, 2023;  2 million 961 thousand people—last year, in 2022.
According to the data published by the statistical committee, 1 million 101 thousand out of 2 million 985 thousand people live in Yerevan. Vayots Dzor is the province with the fewest inhabitants—48,100 people, Armavir Province has the largest population—267,600 drams.