Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտնել է, որ երկուշաբթի խոսելու է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։
Թուրքական TRT–ի փոխանցմամբ՝ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտնել է, որ երկուշաբթի ամենայն հավանականությամբ քննարկում է ունենալու Նիկոլ Փաշինյանի հետ։
«Ղարաբաղում արվող քայլերը ճիշտ չեն։ Դրանք ընդունելի չեն։ Մենք այդ ամենին դրական չենք նայում»,–ասել է Էրդողանը։
Նշենք, որ Թուրքիայի նախագահը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի նախագահի հետ, որի ժամանակ անդրադարձել են Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ զարգացումներին։

Turkish President Recep Tayyip Erdoğan said he will hold talks with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Monday.
According to Turkish TRT, President Erdoğan said that he will most likely hold a conversation with Nikol Pashinyan on Monday. “The steps taken in [Artsakh] Karabakh are wrong. They are unacceptable. We do not look at all this positively,” Erdoğan said.
The President of Turkey had a telephone conversation with the President of Azerbaijan, during which they discussed the development of events between Armenia and Azerbaijan.