Բիշքեկում ԱՊՀ պետությունների ղեկավարների խորհրդի նիստի արդյունքում 17 փաստաթուղթ է ընդունվել։ Ցուցակը հրապարակված է Կրեմլի կայքում։
Մասնավորապես, գագաթնաժողովում համաձայնագիր է ստորագրվել ռուսաց լեզվի միջազգային կազմակերպության ստեղծման մասին։ Բացի այդ, ստորագրվել են չորս հայտարարություններ՝ բազմաբևեռ աշխարհում միջազգային հարաբերությունների, պետական կառավարման ոլորտում թվայնացման ոլորտում համագործակցության, մարդու և քաղաքացու կրոնի ազատության իրավունքի պաշտպանության և ռուսաց լեզվի՝ որպես ազգամիջյան հաղորդակցության լեզվի աջակցության և խրախուսման մասին։
Ցանկում ներառված են նաև 2024 թվականին ԱՊՀ-ի նախագահության մասին որոշումներ (այս պաշտոնը Ղրղզստանից կանցնի Ռուսաստանին), հաջորդ նիստն անցկացնելու մասին (նախատեսված է 2024 թվականի հոկտեմբերի 8-ին Մոսկվայում), ինչպես նաև որոշում Սամարղանդը 2024 թ.-ին Համագործակցության մայրաքաղաք մշակութային հռչակելու մասին։
Ի թիվս այլ հարցերի, գագաթնաժողովի շրջանակում որոշումներ են ընդունվել Փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման ռիսկերի գնահատման միջազգային կենտրոնի և ԱՊՀ երկրների դատափորձագիտական գործունեության ոլորտում համակարգող խորհրդի ձևավորման մասին։ Բացի այդ, ընդունվել է 2024-2028 թվականների հանցավորության դեմ պայքարի համատեղ միջոցառումների միջպետական ծրագիրը։
Ցանկի առանձին կետերը ներառում են որոշումներ Ուզբեկստանի նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևին ԱՊՀ պատվավոր կրծքանշանով պարգևատրելու և «Խաղաղության ամրապնդման գործում ավանդի համար» մեդալ սահմանելու մասին։

По итогам заседания  Совета глав государств СНГ в Бишкеке принято 17 документов. Список опубликован на сайте Кремля.
В частности, на саммите был подписан договор об учреждении Международной организации по русскому языку. Кроме того, были подписаны четыре заявления - о международных отношениях в многополярном мире, о сотрудничестве в сфере цифровизации в госуправлении, о защите права человека и гражданина на свободу вероисповедания и о поддержке и продвижении русского языка как языка межнационального общения.
В списке значатся также решения о председательстве в СНГ в 2024 году (этот пост перейдет от Киргизии к России), о проведении следующего заседания (оно запланировано на 8 октября 2024 года в Москве), а также решение об объявлении Самарканда культурной столицей Содружества в 2024 году.
В числе прочего на полях саммита были приняты решения об образовании Международного центра оценки рисков отмывания доходов, полученных преступным путем, и финансирования терроризма, Координационного совета стран СНГ в сфере судебно-экспертной деятельности. Кроме того, была принята Межгосударственная программа совместных мер борьбы с преступностью на 2024-2028 годы.
Отдельными пунктами в перечне значатся решения о награждении президента Узбекистана Шавката Мирзиёева почетным знаком СНГ и об учреждении медали "За вклад в укрепление мира".