Հնդկաստանը բանակցում է Հայաստանի հետ հրթիռային համակարգերի հնարավոր վաճառքի շուրջ։ Այս մասին հայտնում է Indian Defense Research Wing պորտալը՝ հղում անելով Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարության ենթակայության տակ գտնվող Պաշտպանական հետազոտությունների և զարգացման կազմակերպությանը(The Defence Research and Development Organisation)։
Մասնավորապես, Հնդկաստանը շահագրգռված է BrahMos գերձայնային թեւավոր հրթիռների և Pralay փոքր հեռահարության բալիստիկ հրթիռների մատակարարմամբ։
Նշվում է, որ Pralay հրթիռի հեռահարությունը 150-ից 500 կմ է, իսկ BrahMos հրթիռը՝ մինչև 290 կմ։
Հայաստանի հետ պոտենցիալ գործարքը զգալի առաջընթաց է Հնդկաստանի պաշտպանական արտահանման և Երևանի հետ ռազմավարական գործընկերության համար, ասել է աղբյուրը։

India is in talks with Armenia over the possible sale of missile systems. This was reported by Indian Defense Research Wing with reference to the Defense Research and Development Organization, which is subordinate to the Indian Ministry of Defense.
In particular, India is interested in supplying supersonic cruise missile "BrahMos" and short-range ballistic missile "Pralay".
It is noted that the range of the "Pralay" missile is from 150 to 500 km, and the "BrahMos" missile - up to 290 km.
The source said that the potential deal with Armenia represents a significant step forward for India's defense exports and its strategic partnership with Yerevan.