Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ եթե Պաշտպանության ուժերը հասնեն մինչև մեծ պատերազմի սկիզբը եղած առաջնագծին, բռնապետ Վլադիմիր Պուտինը կարող է վերադարձնել բոլոր օկուպացված տարածքները։ Այս մասին նա ասել է CBS News-ին տված հարցազրույցում։
Նրա խոսքով, հաղթելու համար Ուկրաինային անհրաժեշտ է զենք Արևմուտքից, Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների ուժեղացում և Մոսկվայի հետ գործընկերների բոլոր տնտեսական կապերի արգելափակումը, հաղորդում է Liga.net-ը։
Նա նշել է, որ այս դեպքում ուկրաինացի զինվորականները պարտադիր չէ, որ գնան 1991 թվականի սահմաններին, բայց դա բավական կլինի վերադարձնել այն տարածքները, որոնք մեծ պատերազմի սկսվելուց հետո գրավվել են Ռուսաստանի կողմից։

Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что в случае выхода Сил обороны на линию фронта до начала большой войны диктатор Владимир Путин может вернуть все захваченные территории. Об этом он сообщил в интервью CBS News.
По его словам, для победы Украине нужно оружие от Запада, усиление санкций против России и блокирование всех экономических связей партнеров с Москвой, передает Liga.net.
Он отметил, что в таком случае украинским военным не обязательно придется выходить на границы 1991 года, а достаточно будет вернуть территории, которые были оккупированы Россией после начала большой войны.