Թբիլիսիի քաղաքապետ Կախա Կալաձեն սուտ ու զրպարտություն է անվանել «Վրացական երազանք - Ժողովրդավարական Վրաստան» կուսակցության պատվավոր նախագահ Բիձինա Իվանիշվիլիի ունեցվածքի մասին տեղեկատվությունը։
Ըստ նրա, երկրում մոտալուտ խորհրդարանական ընտրությունների հետ մեկտեղ ապատեղեկատվության ծավալը կավելանա, ինչին հասարակությունը պետք է պատրաստ լինի։
«Մի կողմից կա «Վրացական երազանք» կոչվող թիմը, որը պայքարում է երկրում խաղաղության պահպանման, երկրի տնտեսական հզորացման և զարգացման համար, և այս ամենի ոգեշնչողը կուսակցության պատվավոր նախագահ  Բիձինա Իվանիշվիլին է։ Նրա ղեկավարությամբ այս տարիներին   պրագմատիկ քաղաքականություն տարվեց, որը մեզ հնարավորություն տվեց խուսափել երկրում այնպիսի աղետից, ինչպիսին, ցավոք սրտի, տեղի է ունենում այսօր Ուկրաինայում։ Ուստի մենք ամեն ինչ կանենք այս քաղաքականությունը շարունակելու և երկրում խաղաղություն պահպանելու համար»,- ասել է Կալաձեն։
Ըստ նրա, Իվանիշվիլիի մասին արտասահմանյան լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը, քանի որ նա երկար տարիներ կապեր չի պահպանում Ռուսաստանի հետ։
«Վերջին 20-25 տարիներին նա Ռուսաստանի հետ կապ չի ունեցել։ Չեմ հիշում, թե կոնկրետ որ թվականին նա լքեց Ռուսաստանը և եկավ Վրաստան։ Մեր երկրում Բիձինա Իվանիշվիլին զբաղվում էր միայն բարեգործությամբ ու լավ գործերով»,- վստահեցրել  է Թբիլիսիի քաղաքապետը։

Мэр Тбилиси Каха Каладзе назвал ложью и клеветой информацию об имуществе почетного председателя партии «Грузинская мечта-Демократическая Грузия» Бидзины Иванишвили.
По его словам, с приближением парламентских выборов в стране увеличится объем дезинформации, к чему общество должно быть готово.
«С одной стороны, есть команда под названием Грузинская мечта - команда, которая борется за сохранение мира в стране, за экономическое укрепление и развитие страны, и вдохновителем всего этого является почетный председатель партии Бидзина Иванишвили. Под его руководством в эти годы проводилась прагматичная политика, которая дала нам возможность избежать того бедствия в стране, наподобие, к сожалению, происходящего сегодня в Украине. Поэтому мы сделаем все, чтобы продолжить эту политику и сохранить мир в стране», - утверждает Каладзе.
По его словам, информация, распространенная в зарубежных СМИ об Иванишвили, не соответствует действительности, поскольку тот уже много лет не поддерживает контактов с Россией.
«Он не имел связи с Россией последние 20-25 лет. Я точно не помню, в каком году он покинул Россию и приехал в Грузию. В нашей стране Бидзина Иванишвили занимался только и только благотворительностью и добрыми делами», - заверяет мэр Тбилиси.