ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ՄԱԿ-ի Պարենի և գյուղատնտեսության կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Չու Դոնգյուի հետ:
Ինչպես NEWS.am-ին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից, զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել ՀՀ և ՊԳԿ միջև ընթացիկ համագործակցության և վերջինիս ընդլայնման հարցերի:
Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է, որ ՀՀ կառավարությունն իրականացնում է ակտիվ քայլեր՝ միտված պարենային անվտանգության ապահովմանը, գյուղատնտեսության ոլորտի արդիականացմանը, ինչպես նաև ոլորտի զարգացմանն ուղղված նորարարությունների առավել արդյունավետ օգտագործմանը: Հիշատակելով ՊԳԿ աջակցությամբ մշակված 2020-2030թթ. ռազմավարությունը և արդեն իսկ իրականացվող ծրագրերը՝ Արարատ Միրզոյանը շեշտել է հայկական կողմի հետաքրքրվածությունը համատեղ ջանքերով նպաստել փոխգործակցության հետագա խորացմանը:

Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 3 сентября встретился с генеральным директором Продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН (ФАО) Чу Донгю.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МИД республики, в ходе встречи собеседники затронули вопросы текущего сотрудничества РА и ФАО и его расширения.
Мирзоян подчеркнул, что правительство Армении предпринимает активные шаги, направленные на обеспечение продовольственной безопасности, модернизацию сельскохозяйственного сектора, а также более эффективное использование инноваций, направленных на развитие сферы.