Թուրքիայի ազգային հետախուզության ղեկավար Իբրահիմ Կալինը ժամանել է Սիրիայի մայրաքաղաք Դամասկոս, գրում է Turkiye Today կայքը։ Կալինին նկատել են հինգշաբթի Դամասկոսի Օմայադ մզկիթում աղոթքից հետո:
«Հարցեր են մնում Սիրիայի ապագայի վերաբերյալ՝ ընդդիմության կողմից երկրի երեք խոշոր քաղաքների՝ Դամասկոսի, Հալեպի և Հոմսի արագ գրավումից հետո»,- գրում է լրատվամիջոցը։
Սիրիայի նորաստեղծ ժամանակավոր կառավարությունը՝ առաջնորդ Մուհամմեդ ալ-Բաշիրի գլխավորությամբ, երեքշաբթի հայտարարել է, որ իշխանությունը կմնա մինչև 2025 թվականի մարտը՝ երկիրը կայունացնելու համար։

Глава национальной разведки Турции Ибрагим Калын прибыл в столицу Сирии Дамаск, сообщает сайт Turkiye Today. Калын был замечен после молитвы в мечети Омейядов в Дамаске в четверг.
«Остаются вопросы относительно будущего Сирии после стремительного захвата оппозицией трех крупнейших городов страны: Дамаска, Алеппо и Хомса», - пишет СМИ.
Во вторник недавно созданное временное правительство Сирии во главе с лидером Мохаммедом аль-Баширом объявило, что оно останется у власти до марта 2025 года для стабилизации ситуации в стране.