Ազգային վիճակագրական ծառայության պաշտոնական հրապարակումից մի քանի օր առաջ ՀՀ ֆինանսների նախարաարությունը հրապարակել է 2011 թ. մակրոտնտեսական արդյունքների վերաբերյալ սեփական գնաատականները;
Ըստ այդմ` 2011թ. տնտեսական աճը կկազմի շուրջ 4.6 տոկոս, ինչը համընկնում է ՀՀ պետական բյուջեի հիմքում դրված կանխատեսմանը:  Մեկ շնչին ընկնող ՀՆԱ-ն 2011թ. արդյունքներով կկազմի շուրջ 3201 ԱՄՆ դոլար:
2011թ. արդյունքներով արդյունաբերության ճյուղի տնտեսական աճին նպաստումը կկազմի 1.7, իսկ ծառայությունների եւ գյուղատնտեսության ճյուղերինը` 1.6-ական տոկոսային կետ: Անկում կարձանագրվի միայն շինարարության ոլորտում (բացասական նպաստումը տնտեսական աճին` շուրջ 0.7 տոկոսային կետ):
2011թ. պետական բյուջեի եկամուտները կազմել են 825.36 մլրդ. դրամ` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի նկատմամբ աճելով 12.5 տոկոսով: 2011թ. պետական բյուջեի ընդամենը ծախսերը կազմել են 890.1 մլրդ դրամ` նախորդ տարվա նկատմամբ աճելով 6.5 տոկոսով: Պետական բյուջեի պակասուրդը (առանց դրամաշնորհային, վարկային ծրագրերի եւ արտաբյուջեի) 2011թ. արդյունքներով կկազմի ՀՆԱ-ի 1.7 տոկոսը` նախորդ տարվա 2.9 տոկոսի դիմաց: Ըստ գնահատականների` պակասուրդը ներառյալ դրամաշնորհային եւ վարկային ծրագրերը կկազմի 3.3 տոկոս, նախորդ տարվա 5 տոկոսի եւ նախատեսված 3.9 տոկոսի դիմաց:

YEREVAN. – Armenia’s Ministry of Finance publicized its evaluation of the macroeconomic results for 2011.
In line with this assessment, the economic growth will constitute around 4.6 percent, which is in keeping with the state budget’s prediction. And GDP per capita will be approximately US$ 3,201.
The industry’s contribution to economic growth will make up 1.7 percent point, and that of services and agriculture will be 1.6 percent point each. The only reduction will be in the construction sector.
2011 State Budget’s revenues comprised AMD 825.36 billion, which is a 12.5-percent increase from the previous year. The Budget’s total expenditure was AMD 890.1 billion, which is a 6.5-percent growth from the previous year. The Budget’s deficit will constitute 1.7 percent of the GDP, against 2.9 percent of the previous year. And the deficit including grant and loan programs will make up 3.3 percent, against 5 percent of the previous year, and in comparison with the 3.9 percent expected.