Փոփ երաժշտության արքա Մայքլ Ջեքսոնը, ինչպես պարզվում է, եղել է Ռոբերտ Բերնսի պոեզիայի մեծ սիրահար, եւ նույնիսկ ձայնասկավառակի համար նրա բանաստեղծությունների հիման վրա նյութ է ձայնագրել:
Երկրպագուներին անհայտ այս ալբոմն ստեղծվել է դեռեւս 1980-ականներին: Երգիչը մտադիր է եղել նույնիսկ մյուզիքլ ստեղծել, որում օգտագործվելու էին բանաստեղծությունների հիման վրա գրված երգերը: Սակայն այդ նախագիծն այդպես էլ չի իրականացել:
Այժմ կուռքի չթողարկված ալբոմը որպես նվեր կփոխանցվի Ռոբերտ Բերնսի թանգարանին: Այն գտնվում է Շոտլանդիայի Էրշիր կոմսությունում: Այս մասին հայտնում է The Guardian-ը:
Իր հերթին թանգարանը հնարավոր է համարում երգերի թողարկումը ձայնասկավառակի տեսքով:
Մայքլ Ջեքսոնի տասներորդ եւ վերջին լիարժեք ալբոմը 2001 թվականին լույս տեսած «Invincible» ձայնասկավառակն է: 2010 թվականի դեկտեմբերին (այսինքն երգչի մահվանից մեկուկես տարի անց) վաճառքի է հանվել «Michael» հավաքածուն, որում ընդգրկված էին նախկինում չհրապարակված կատարումները: Երգչի ընտանիքի անդամները վստահեցրել են, որ ձայնասկավառակի մի քանի երգերի ընթացքում ոչ թե երգչի ձայնն է հնչում, այլ նմանակողի, գրում է lenta.ru-ն:

Король поп-музыки Майкл Джексон был, как оказалось, большим ценителем поэзии Роберта Бернса, и даже записал материал для альбома с песнями на его стихи.
Как рассказал промоутер Джексона, неизвестный поклонникам альбом создавался еще в конце 1980-ых годов. Исполнитель даже планировал создать мюзикл, в который бы вошли песни на стихи поэта. Однако этот проект так и не был реализован.
Теперь неизданный альбом кумира нескольких поколений будет передан в дар музею Роберта Бернса, расположенного в шотландском графстве Эршир. Об этом сообщает The Guardian.
Музей, в свою очередь, рассматривает возможность издания песен на компакт-диске.
Десятым и последним полноценным альбомом Майкла Джексона является вышедший в 2001 году диск «Invincible». В декабре 2010 года (то есть через полтора года после смерти исполнителя) в продажу поступил сборник «Michael», в который вошли ранее не издававшиеся композиции. Члены семьи певца утверждали, что в некоторых треках с диска звучит не вокал самого Джексона, а голос исполнителя-имитатора, пишет Lenta.ru.